מיקרוסופט הפסידה במגרש שלה - גאדג'טים - הארץ
ענקית התוכנה במבוכה

מיקרוסופט הפסידה במגרש שלה

החברה ניסתה להוכיח את יתרונות מערכת ההפעלה שלה על מערכות מתחרות. בסוף היא הפסידה וגם התנצלה לאחר שעובדיה סירבו להודות בכך

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
עודד ירון

מיקרוסופט נאלצה להתנצל בשל סירובם של עובדיה להודות כי בלוגר ניצח את החברה באתגר שהציבה למשתמשי סמארטפונים של חברות אחרות.

מיקרוסופט רצתה להשוויץ בממשק האינטואיטיבי של Windows Phone 7 - מערכת ההפעלה שלה לטלפונים ניידים, אז היא הציבה בפני בעלי טלפונים שונים אתגר. במסגרת התחרות, "Smoked by Windows Phone" (חוסלתי בידי טלפון חלונות), הם היו צריכים להיכנס לחנות מיקרוסופט ולהתמודד מול עובד החמוש טלפון חלונות פון 7 במשימות שונות. הרעיון היה כמובן לראות מי מצליח לבצע את המשימות השונות מהר יותר - הטלפון של מיקרוסופט או המתחרים.

התחרות היא חלק מניסיונה של מיקרוסופט לחזור לתפוס נתח משמעותי בשוק הסמארטפונים, ממנו נדחקה בשל הדומיננטיות של האייפון של אפל ושלל הסמארטפונים מבוססי האנדרואיד שזמינים בשוק. לצורך זה היא חברה בין היתר לנוקיה, ששמה את יהבה על חלונות פון 7. מיקרוסופט מנסה בתחרות להדגיש את היתרונות של ה"אריחים החיים" של הממשק שלה. הטענה היא שמערכת ההפעלה של מיקרוסופט היא "הטובה ביותר שאף אחד לא מכיר", וכעת היא מנסה לשנות את המצב.

מיקרוסופט הבטיחה פרס של מחשב בשווי של יותר מ-1000 דולר (HP Folio 13 בסדרה מוגבלת של משחקי הרעב) ומכשיר חלונות פון 7 למי שינצח באתגר. אבל מיקרוסופט, ככל הנראה, לא ציפתה שמישהו ינצח אותה במשחק שלה, וכאשר זה קרה, עובדיה סירבו להכיר בכך.

קרדיט: מיקרוסופט

הכל החל כשסהאס קטה נכנס לחנות מיקרוסופט בסנטה קלרה, קליפורניה, חמוש בטלפון גלקסי נקסוס, ונענה לאתגר של מיקרוסופט: לכבות את הטלפון, ולראות מי הראשון שיכול להציג את מזג האוויר בשתי ערים שונות מרגע הלחיצה על כפתור ההדלקה. בטלפון של קטה היו שני וידג'טים שהציגו את מזג האוויר בסן חוזה ובברקלי. בנוסף הוא ביטל את מסך הנעילה לחלוטין, כפי שמערכת אנדרואיד מאפשרת, כך שהוא אפילו לא היה צריך לגעת במסך. עובדת מיקרוסופט מולה התמודד סיימה את המשימה שבריר שנייה מאוחר יותר, הוא סיפר באתר skattertech.com.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

אבל אז התברר לו שעובדי מיקרוסופט לא ששו להודות בהפסד. הם טענו כי הוא אמור היה להציג את מזג האוויר בשתי מדינות שונות. לדבריו, הוא הפסיק להתווכח מהר כשראה שהעובדים אינם מתכוונים לוותר, ולבסוף הוא גם התבקש להצטלם ליר פוסטר “My Android was smoked by Windows Phone” (האנדרואיד שלי חוסל בידי טלפון חלונות).

אחרי שהוא כתב על כך, הסיפור הגיע מהר מאוד ל-Reddit ולאחר מכן לכלי תקשורת רבים נוספים. לבסוף מיקרוסופט נאלצה להתנצל על התנהגות עובדיה וקטה גם קיבל את הפרס המיועד, אותו החליט להעמיד למכירה פומבית שאת הכנסותיה הבטיח להעביר לצדקה.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ