מנכ"ל אפל טים קוק ביקר במפעל פוקסקון בסין - גאדג'טים - הארץ
בצל הביקורת

מנכ"ל אפל טים קוק ביקר במפעל פוקסקון בסין

קוק ביקר במתקן החדש של החברה האחראית לייצור האייפד והאייפון של אפל במסגרת ביקורו בסין; סגן נשיא סין הבטיח לו להגביר את ההגנה על קניין רוחני

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
רויטרס

מנכ"ל אפל טים קוק ביקר במפעל של פוקסקון בסין, שם מיוצרים רבים מהגאדג'טים של אפל. הביקור של קוק מגיע בצל הביקורות החריפות שנמתחו על תנאי העובדים בחברה. בתמונות מיום רביעי האחרון שהועברו לידי רויטרס, נראה מנכ"ל אפל טים קוק מחייך ופוגש עובדים במפעל פוקסקון החדש במחוז הביי. המתקן החדש, 'פוקסקון זנגזו טכנולוגיות', מעסיק 120 אלף עובדים.

פוקסקון הטייוואנית היא חוליה מרכזית בשרשרת הייצור של אפל, ואחראית לייצור רוב מכשירי האייפון והאייפד. במפעל אירעו עשרות התאבדויות של עובדים בשנים האחרונות, אותן תולות קבוצות פעילים ללמען זכויות אדם בתנאי ההעסקה במקום. קבוצת פוקסקון היא חברת אם טייוואנית המחזיקה בחברת 'פוקסקון אחזקות בינלאומיות' הרשומה בהונג-קונג ובחברה נוספת בטייוואן.

הביקור בפוקסקון הוא חלק מסיור של מנכ"ל אפל בסין. "לקוק היו פגישות נהדרות" עם בכירים בסין, אמרה מוקדם יותר השבוע קרוליין וו, דוברת אפל בסין, לבלומברג, אך לא פירטה עם מי נפגש.

"סין מאוד חשובה לנו ואנחנו מצפים בכיליון עיניים להשקעות נוספות וצמיחה כאן", אמרה וו, אך לא סיפקה פרטים לגבי השקעות פוטנציאליות של אפל בסין. קוק נפגש בין היתר עם ראש עיריית בייג'ין, גו ג'ינלונג, אשר הביע תקווה כי אפל "תעמיק את שיתוף הפעולה, כדי להשיג פיתוח טוב יותר", דיווח העיתון "בייג'ין דיילי". קוק השיב כי אפל תפעל לחיזוק שיתוף הפעולה והרחבת השוק.

מנכ"ל אפל טיק קוק בביקורו במפעל פוקסקון בסיןצילום: רויטרס

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והפרשנויות היישר לפייסבוק

הביקור של קוק בסין כלל גם שיחות עם סגן הנשיא לי קאיינג וביקור באחת מחנויות אפל בבירה.

ביום רביעי דיווחו כלי תקשורת בסין על הבטחה שנתן סגן הנשיא הסיני לקוק להגביר את ההגנה על קניין רוחני. "להיות פתוחים יותר לעולם בחוץ הוא תנאי עבור ההתפתחות הכלכלית של סין ויצירת חדשנות טכנולוגית במדינה", ציטטה סוכנות החדשות המקומית שינואה את לי קאיינג. אפל מנהלת קשרים עם צ'יינה טלקום וצ'יינה יוניקום למכירת מכשירי האייפון, ומחפשת עסקה עם צ'יינה מובייל - מפעילת הסלולר הגדולה ביותר בסין.

טים קוק נכנס לתפקיד מנכ"ל אפל באוגוסט האחרון, לאחר מותו של המייסד והמנכ"ל סטיב ג'ובס.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ