סקר: מחצית מהאמריקאים מחזיקים בגאדג'ט של אפל

הסוקרים גילו גם כי מי שרכש מוצרי אפל, כמו אייפון, אייפד או מק, החזיק בשלושה כאלה בממוצע, כך שלמעשה יש בממוצע 1.6 מוצרי אפל על כל בית אב

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ

סקר חדש שנערך בארה"ב גילה כי במחצית מבתי האב, כלומר בכ-55 מיליון בתים, במדינה אפשר למצוא מוצר של אפל כמו אייפון, אייפד או מק.

לדברי מנכ"ל חברת Hart Research Associates, שערכה את הסקר, סוד ההצלחה של החברה הוא במודל ההתישנות המכוונת של החברה, שמתבסס על הוצאת מוצרים חדשים מדי שנה, או כמה חודשים, כך שהמוצרים הקודמים מתיישנים מהר מאוד, או לפחות כך חושבים בעליהם שממהרים לקנות את הדור הבא.

הסקר של רשת CNBC, שנערך בקרב 836 נשאלים, גילה גם כי במקום בו אשר למצוא גאדג'ט אחד של החברה, בדרך כלל הוא לא יחסר חברים. למעשה, בקרב הבתים המחזיקים בגאדג'טים של אפל, הממוצע עומד על כשלושה מכשירים לבית. 9% מהנשאלים השיבו כי הם מחזיקים בחמישה מוצרים של אפל. באוכלוסייה הכללית גם מדובר בכ-1.6 מכשירים לבית, על פי הסקר.


עוד מצא הסקר כי בבתים שבהם יש מכשיר אפל, בדרך כלל ניתן למצוא יותר מאחד - הממוצע עומד על שלושה מכשירים בבית. כתוצאה מכך, הממוצע בקרב כל בתי האב בארה"ב עומד על 1.6 מכשירי אפל לבית.

צילום: בלומברג

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והפרשנויות היישר לפייסבוק

מתוך בתי האב שבהם כבר יש מוצר אפל, רבע אמרו כי בכוונתם לקנות מכשיר נוסף בשנה הקרובה; בקרב הבתים שבהם אין מכשירים כאלה, כעשירית אמרו כי יקנו מכשיר אפל בשנה הקרובה.

כמובן שיש צד חברתי כלכלי לעניין. 77% מהנשאלים שהצהירו על הכנסה של יותר מ-75 אלף דולר בשנה, החזיקו לפחות במוצר אחד של אפל. רק 28% מאלה שהצהירו על הכנסה נמוכה מ-30 אלף דולרים בשנה, החזיקו במוצר של אפל.

מהנתונים עולה כי מוצרי אפל חביבים במיוחד על צעירים. בין הגילאים 18 עד 49, עמד שיעור המחזיקים במוצר של החברה על כ-63%.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ