עודד ירון

לכמה מכם יש עדיין קסטות בבית? כן, אלה עם הסלילים שתמיד נקרעים או מסתבכים ואז צריך לגלגל אותם חזרה עם עיפרון. כל מי שנולד בשנות ה-80 המוקדמות, או לפניהן בוודאי זוכר את אוסף הקלטות שהוא החזיק בבית, את האייפוד של פעם - ווקמן, וכמובן את ה-The Pirate Bay של אז - הטייפ דאבל קאסט.

כידוע, תעשיית המוסיקה לא ממש אהבה את הטייפ דאבל קאסט, ובשם הקדמה היא הבטיחה לנו סאונד מדהים ומדיות שלעולם לא יישרטו בדמות הקומפקט דיסקים. הסאונד היה אולי מרשים אבל ההבטחה השנייה, איך לומר, לא ממש התגשמה. מאז עולם המוסיקה עבר עוד כמה וכמה גלגולים, אבל אני בטוח שלכמה מכם עדיין שוכבות אי שם בבוידעם, או בתחתית ארון מאובק, ערימות של קסטות שהקלטתם.

אם אתם רוצים להחיות את האהבה הישנה ולהביא את הקסטות לעידן הדיגיטלי, ייתכן שנמצא לכם מזור בדמות Tape Express של חברת Ion. המכשיר, שניחן בכל הקסם האנלוגי של הווקמן מימים עברו, אם אתם אוהבים את הסוג הזה של יופי, מתחבר למחשב בכבל USB ומאפשר להמיר את הקלטות שלכם ל-mp3.

בסך הכל מדובר בתהליך מאוד פשוט עם שני שלבים מסובכים:

Ion Tape Expressצילום: Ion

1. למצוא קסטות. אחרי חיטוטים רבים וקשים, בסוף מצאתי פה ושם שאריות של האוסף הלא מפואר ולוויתי מחברים.

2. למצוא איפה תוקעים את הסוללות (אחרי ששאלתי: בפנים מאחורי בית הקסטה)

אחרי ההתקנה והתברברות קטנה שלי, העניינים כבר היו הרבה יותר פשוטים. אחרי הפעלת התוכנה היא מזהה את החיבור של המכשיר ומוליכה אתכם צעד אחרי צעד, עד שהוא פותח את השירים ב-iTunes. ראשית ניתן לבחור בין קלטות כרום לקלטות רגילות, לאחר מכן אפשר לשחק עם ה-Gain כדי לצמצם את רמת רעש הרקע, ואז צריך ללחוץ על כפתור ההקלטה במחשב, ומיד גם על הכפתור הפיזי במכשיר. מה שנחמד הוא שלא צריכים להחליף צד, מפני שהמכשיר עושה זאת בעצמו, וכך הוא מקליט את כל השירים.

בנוסף ניתן לבחור אם לפרק את הקלטת לשירים השונים, או אם להשאיר אותה כיחידה אחת. בכמה בדיקות שלי לא היו בעיות בחלוקה, אבל כאמור הייתי מוגבל בכמות הקלטות, וראיתי שבמקרים אחרים דיווחו על פספוסים. השלב היחיד שהצריך ממני קצת מחשבה הוא שלב מתן השמות לשירים ולאלבום.

הסאונד של התוצר לא היה מדהים. מצד שני, גם הסאונד של הקלטות שדליתי לא היה מהמשובחים, כך שהוא היה מוגבל מלכתחילה. בקלטות מקוריות האיכות מן הסתם טובה יותר.

מה שבאמת נראה מטופש היא העובדה שהוא זקוק לסוללות, למרות שיש לו חיבור USB וכניסה למטען (שלא נכלל בחבילה) - זה מגביר את התחושה שמישהו בחברת Ion חשב עליו יותר כגימיק.

בסופו של יום, המכשיר עשה את העבודה בסך הכל, ואם יש לכם אוסף קלטות שאתם ממש מתגעגעים אליהן ורוצים לשמר לנצח על המחשב או הענן הפרטי שלכם - הוא יוכל לעזור לכם בכך. אם כי, אודיופילים עם דרישות גבוהות, עלולים להתאכזב.

300 שקלים ברשת באג

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ