בגידתה של Siri: נחשו מהו הטלפון הטוב ביותר בעולם לדעתה

משתמשים ששאלו את תוכנת העוזרת הקולית של האייפון 4S "מהו הטלפון הטוב ביותר אי פעם?" הופתעו לגלות שהמכשיר של אפל לא ממש מככב אצלה

עודד ירון
עודד ירון

Siri, תוכנת העוזרת הקולית של האייפון 4S, בוגדת באופן חמור במורשת אפל. משתמשים גילו שאם שואלים אותה מהו הטלפון הטוב ביותר אי פעם, היא משיבה "Lumia 900", מכשיר החלונות פון 7 של נוקיה.

התשובה מעוררת הרבה שמחה לאיד בקרב אנשי מיקרוסופט ונוקיה, אבל הסיבה היא כמובן פרוזאית למדי ואינה קשורה ליחסים עכורים בין התכנה של אפל והפלטפורמה שבה היא מותקנת.

סירי נעזרה בתשובה במנוע וולפראם אלפא, שבתורו מתבסס על הביקורות של משתמשים שהוא אוסף מהאינטרנט, ובמקרה הספציפי הזה מאתר Best Buy. לצד לומיה 900 שזכה לציון 5 אפשר למצוא שם גם גירסה מוחדשת של ה-TouchPad, הטאבלט של HP, ומכשירים נוספים כמו ה-LG 500G.

סירי כבר היתה אחראית ללא מעט רגעים משעשעים ומביכים כאחד. בין היתר התברר כי Siri מתקשה למצוא את הדרך למרפאות המבצעות הפלות או להתמודד עם מבטאים בריטיים וסקוטיים כבדים.

למרות הבדיחות שנקשרו בשמה, חלקן במתכוון וחלקן לא, סירי עדיין נחשבת לאחד החידושים המוצלחים ביותר של הדגם האחרון של האייפון, והמתחרות מנסות להשוות את היכולות של המכשירים והתוכנות שלהן. סמסונג הציגה לאחרונה כלי דומה בסמסונג גלקסי S3, ועל פי דיווחים, גוגל עובדת על פיתוח תוכנה מתחרה בשם Assistant.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ