מייסד גוגל, סרגיי ברין, חשף פרטים נוספים על Project Glass

בעוד שגוגל מקווה כי בעתיד ניתן יהיה לשלוט במשקפי המציאות הרבודה שלה באמצעות הקול ותנועות ראש, לעת עתה היא מסתפקת במשטח מגע

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

סרגיי ברין, מייסד גוגל, חשף השבוע פרטים נוספים על , משקפי המציאות הרבודה של החברה.

ברין התארח עם אשתו אן ווצ'יקי בתוכניתו של סגן מושל קליפורניה וראש עיריית סן-פרנסיסקו גאווין ניוסום בערוץ Current TV, כשהוא חבוש ב-Project Glass.

על פי הסרטון שהציגה גוגל בחודש שעבר, Project Glass מתחברים לאינטרנט, ומציגים למשתמש מידע בחלונית קטנה. הם מאפשרים לו להפעיל שירותים שונים שפועלים כיום על הסמארטפון או הטאבלט. בנוסף הם מצויידים במצלמה אותה ניתן להפעיל בלחיצת כפתור על המשקפיים. בסוף השבוע גוגל הציגה סרטון שצולם באמצעות המצלמה של הגאדג'ט, בידי אדם הקופץ על טרמפולינה.

ברין הדגים כיצד המשקפיים נשלטים על ידי מסך מגע המשולב בקרן השמאלית שלהם. כשניוסום ביקש לראות במו עינו את תמונתו שצילם ברין, הושיט לו מנכ"ל גוגל את המשקף תוך שהוא מבצע תנועות עכבר באצבעו על קרן המשקפיים השמאלית.

קרדיט: Current.tv

גוגל מתכננת לאפשר שליטה על המכשיר באמצעות קול ותנועות קלות בראש (הנהון או נענוע), ללא צורך לגעת במשקפיים כלל. אבל לעת עתה, גרסת האבטיפוס משתמשת באמצעי שליטה פחות מתקדם.

כשנשאל מתי המשקפיים צפויים לצאת לשוק, ענה ברין "אני מקווה אולי להוציא את זה מתישהו בשנה הבאה". הראיון המלא עם ברין ואשתו ישודר בערוץ מחרתיים.

הנסיינים הראשוניים של המשקפיים סיפרו לניו יורק טיימס כי המשקפיים מאוד הקלו על פעולות. "הם דואגים שהטכנולוגיה לא תפריע: אם אני רוצה לצלם אני לא צריך להושיט יד לכיס ולהוציא את הטלפון. אני רק לוחץ על כפתור על המשקפיים וזהו", אמר אחד מהם.

תגיות קשורות:

תגובות