WWDC 2012

אפל מציגה את iOS 6: סירי מגיעה לאייפד החדש

החברה חשפה שורה של חידושים במחשבי המק, המקבלים את מסך הרטינה. בנוסף, הציגה אפל את שירות המפות שיחליף את המפות של גוגל

עודד ירון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עודד ירון

אפל חשפה הערב שורה של חידושים בתחום מחשבי המק וב-iOS 6. אחת ההכרזות המשמעותיות ביותר שיצאו מהאירוע, שנפתח בקולה של Siri, הוא שהיא עצמה, שנולדה עם האייפון 4S, מגיעה לאייפד החדש. גם השמועה על שירות מפות חדש של אפל, שיחליף את המפות של גוגל, התאמתה. עוד חשפה החברה חידושים בקו המחשבים הניידים שלה, המקבוק אייר והמקבוק פרו.

מנכ"ל אפל, טים קוק, סיפר באירוע כי יש יותר מ-650 אלף אפליקציות ב-App Store של אפל. עד כה הורידו משתמשים יותר מ-30 מיליארד האפליקציות. המפתחים ראו מזה חמישה מיליארד דולר. סקוט פורסטל סיפר כי החברה מכרה למעלה מ-365 מיליון מכשירים מבוססי iOS‬ ‫עד חודש מארס האחרון ו‫כמעט כל המשתמשים כבר עברו למערכת ההפעלה iOS 5.

החברה הודיעה על כ-200 חידושים ב-iOS 6 הגירסה החדשה של מערכת ההפעלה הניידת. חלקם כבר קיימים באפליקציות אחרות, או במערכות מתחרות כמו השדרוג של FaceTime שמאפשר מעתה שיחות וידיאו גם ב-3G ולא רק ב-WiFi.

חלק ניכר מהפוקוס תפסו החידושים בסירי שתגיע גם למכונית, בזכות שיתופי פעולה עם יצרניות רכב, ששילבו כפתור שיאפשר להפעיל את התוכנה היישר מההגה.

אבל, כעת אפל לא מסתפקת בכניסה למכונית, אלא מתכננת התרחבות של סירי למדינות נוספות עם שפות כמו איטלקית, קוריאנית, סינית, צרפתית וספרדית. חוץ מזה עכשיו היא גם תדבר ספורטיבית. "אתם יכולים לשאול אותה כל דבר, אפילו מה הגובה של שחקן ספציפי‬", אמר סקוט פורסטל‬ סגן נשיא בחברה האחראי לתחום iOS. פורסטל סיפר עוד כי כעת סירי הרחיבה את מאגר הידע של מסעדות. מעתה היא תוכל למיין את המסעדות בהתאם לקרבתן למשתמש. אפל פתחה בשיתוף פעולה עם OpenTable שירות הזמנת מקומות במסעדות.

אחת ההערכות המעניינות ביותר בתקופה האחרונה סבבה סביב הרכישות של אפל בתחום המפות, תועד שנתפס כהכנה לפרידה מגוגל. ואכן, הלילה ההערכות התאמתו. אפל הציגה את המפות החדשות שלה, שיציעו כמובן יכולות ניווט, לצד האפשרות לעבור מעל השטח המוצג בתלת מימד.בנוסף, ניתן יהיה לשלוט בשירות החדש באמצעות סירי.

כמו כן, חשפה החברה את השילוב המובטח של פייסבוק בתוך האייפון והאייפד. פורסטל הבטיח שמעתה, לאחר עדכון ההגדרות, ניתן יהיה לשתף מכל מקום ומכל אפליקציה ישירות לחשבון הפייסבוק שלכם. האינטגרציה תורחב גם לחנות האפליקציות כך שניתן יהיה לראות אילו אפליקציות זכו ללייק מהחברים שלכם.

המקבוקים מתחדשים

בכינוס המפתחים של החברה היא הציגה מחשבי מקבוק אייר חדשים המבוססים על קו המעבדים החדש של אינטל, Ivy Bridge במהירות 3.2 ג'יגה הרץ, וזיכרון פנימי של 8 ג'יגה בייט. המצלמה שלו תגיע כעת ברזולוציית 720p. המחירים יתחילו ב-1,000 דולר לדגם ה-11 אינץ' וב-1,200 לדגם ה-13 אינץ'.

מחשבי המקבוק פרו זכו גם לשיפורים לצד דיאטה רצינית. וכעת ‫עוביים הוא 0.71 אינץ' בלבד. עוד הם זכו למסך רטינה ברזולוציה של 2880×1800 פיקסל ועם 220 פיקסלים לאינץ'. מנכ"ל אפל, טים קוק, סיפר באירוע כי יש יותר מ-650 אלף אפליקציות ב-App Store של אפל. עד כה הורידו משתמשים יותר מ-30 מיליארד האפליקציות. המפתחים ראו מזה חמישה מיליארד דולר.

החברה הציגה את "מאות החידושים" ב-OS X Mountain Lion (פומה). בין היתר היא שילבה את שירות הענן iCloud בתוך המערכת, כך שברגע שיעודכן המחשב, העדכון יעלה אוטומטית גם לענן. בנוסף, כאשר תפתחו את תוכנת Pages תוכלו כעת לראות את כל המסמכים בענן. אותם מסמכים יעודכנו במקביל בכל המכשירים שלכם. בנוסף המערכת החדשה תאפשר להכתיב טקסט למערכת לכל תוכנה. "אפילו לוורד של מיקרוסופט".

האינטגרציה של השירותים החברתיים לא נעצרה ב-iOS. גם פומה תקבל אינטגרציה ויכולת לשיתוף עם רשתות כמו טוויטר ופליקר באמצעות כפתור Share. אפל הוסיפה למערכת החדשה גם יכולת שהיא קראה לה Power nap. מה שהיא עושה זה בעצם לעדכן נתונים במחשב גם בזמן שהוא במצב שינה.

אפל שילבה תכונות נוספות המוכרות מ-iOS כמו מרכז המשחקים, באופן שיאפשר לשחק גם מול אנשים שמשתמשים באייפד.

תגובות