דיווחים: מיקרוסופט עומדת להציג טאבלט משלה - גאדג'טים - הארץ

דיווחים: מיקרוסופט עומדת להציג טאבלט משלה

הצעד עשוי להציב את יצרנית התוכנה בתחום חדש, ובמסלול התנגשות עם האייפד של אפל, אך גם עם יצרניות המחשבים, המייצרות טאבלטים משלהן המבוססים על חלונות 8

עודד ירון
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
עודד ירון

מיקרוסופט עומדת לחשוף טאבלט משלה, כך נטען בניו יורק טיימס ובבלוג All ThingsD. הדיווחים שהחברה תחשוף טאבלט משלה שיתחרה באייפד, התעוררו בעקבות הזמנה מסתורית של החברה לעיתונאים להשקה גדולה ביום שני, שעליה לא נמסרו פרטים נוספים. דובר מיקרוסופט סירב להגיב לשאלות הניו יורק טיימס.

אם הדיווחים אכן נכונים, הטאבלט צפוי לצאת לקראת השקת מערכת ההפעלה החדשה שלה, חלונות 8, שנועדה לפעול גם על מחשבים מסורתיים וגם על טאבלטים, וכך להציב את החברה בתחרות ישירה עם אפל. החברה, שייסד סטיב ג'ובס המנוח, ממשיכה לשלוט בשוק הטאבלטים עם האייפד, למרות ניסיונות של חברות רבות להציע טאבלטים משלהן. בניו יורק טיימס ציינו כי מכירות האייפד עמדו ברבעון האחרון על 6.59 מיליארד דולר - יותר ממכירות חלונות, מערכת ההפעלה של מיקרוסופט, שעדיין שולטת ברוב המחשבים המסורתיים.

רובם המכריע של הטאבלטים המתחרים מבוססים על אנדרואיד, מערכת ההפעלה החינמית של גוגל, שהצליחה לחולל מהפכה בשוק הסמארטפונים, ולעבור את אפל בנתח השוק הכללי. אולם, בתחום הטאבלטים עדיין לא הצליחה אף חברה להתמודד עם יוצרת האייפד, למרות הצלחה ראשונית במכירות של הטאבלט הזול של אמזון - הקינדל פייר, שמחירו עומד רק על 200 דולר.

על פי דיווחים קודמים, גם גוגל מתכננת להציג בסוף החודש טאבלט משלה (שייוצר על ידי אסוס) שיעלה גם הוא כ-200 דולר, ויתבסס על פלטפורמת Kai החדשה של חברת NVIDIA, המאפשרת לייצר טאבלטים זולים, מבלי לוותר על כוח העיבוד או זמן הסוללה.

צילום: מיקרוסופט

אם מיקרוסופט אכן תציג את הטאבלט היא מציבה את עצמה בתחרות ישירה לא רק עם גוגל ואפל, אלא גם עם שותפותיה הטבעיות, יצרניות המחשבים כמו אסוס או סמסונג, שמנסות גם הן לשרוד בתחרות מול הטאבלט של אפל.

מיקרוסופט מציעה גירסה מיוחדת לטאבלטים שאינם מבוססים על מעבדים של אינטל, אולם בשבוע שעבר התברר, כי המחיר שתציע החברה ליצרניות הטאבלטים, עשוי להקשות עליהן להציע מחיר תחרותי בקרב מול אפל וגוגל. בעוד שגוגל מציעה את אנדרואיד בחינם, מאחר שהכנסותיה מתבססות בסופו של דבר על פרסומות, ולא על מכירת תוכנה, מיקרוסופט נותרה נאמנה למודל שלה כחברת תוכנה. החברה תציע לחברות את גירסת מערכת ההפעלה לטאבלטי ARM ב-85 דולר למחשב - כלומר, טאבלט עם חומרה זהה, צפוי לעלות כמעט מאה דולר יותר.

מצד שני מרי ג'ו פולי מ-ZDnet, שמכירה היטב את מיקרוסופט, העריכה כי ייתכן שהאייפד הוא לא המטרה, אלא דווקא הקינדל פייר (אם כי גם היא לא בטוחה). היא הזכירה כי מיקרוסופט ובארנס אנד נובל חתמו על הסכם באפריל שעשוי להוביל ליצירת מעין קורא אלקטרוני, שאולי יבוסס על חלונות פון 7 - המיועדת לטלפונים ניידים.

מיקרוסופט כבר שיחקה עם הרעיון של יצירת טאבלט בשם Courier עוד ב-2008, עוד לפני שאפל הציגה את האייפד. המחשב, שהיה מבוסס על שני מסכי מגע, הצליח להרשים רבים, אבל הוא בוטל ב-.2010

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ