איך תוכלו להציל את הטלפון מטביעה - גאדג'טים - הארץ
טיפ

איך תוכלו להציל את הטלפון מטביעה

אחד הרגעים המפחידים ביותר בחייו של בעל סמארטפון הוא הרגע בו המכשיר שאוצר בתוכו נתח גדול מחייו מבצע צלילת קמיקאזה. אבל, לפעמים אפשר להימנע מהאובדן

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
עודד ירון

לפני כמה שבועות ביקרנו בים עם חברים, ובדיוק כשניסיתי לתפוס עוד תמונה של הילדים המשחקים יחד, הבת שלי הבהירה לי שהיא לא מוכנה לצילום במכה קלה ששיגרה את הטלפון ישר למים, ופוצצה לאבא שלה את כל הפיוזים. התמונה, אגב צולמה, אבל בתוך המים.

הסלולרי שלי שרד את החוויה באורח פלא, אחרי שייבשתי אותו כמה שעות. אבל אי אפשר להגיד שזה קרה תודות לטיפול רגוע, שקול ומקצועי מצידי (אולי הוא נבהל מהעצבים שלי). אמנם ייבשתי את הטלפון ככל יכולתי, אבל ביאושי מיהרתי להדליק אותו. והכי גרוע, שאיבדתי עוד כמה נקודות במדד האבהות שלי (ופה אין הלוואות לכיסוי האוברדראפט. רק נחמה עצובה עם סטנד אפ של לואי סי.קיי).

אחרי שנתקלתי בסרטון חדש שהעלו החברים בחורים ברשת, שמציג את השלבים הדרושים החלטתי לבדוק מה אומרים בעוד מקומות (סלחו לי אם לא הקרבתי את הטלפון שלי לצורך בדיקת העניין) והתברר שבהחלט יש משהו בדברי הסרטון. אם כי פה ושם נתקלתי בחילוקי דעות.

קרדיט: TGIS

אז הנה כמה טיפים שאולי יעזרו לכם להציל את הטלפון מגורלו האיום:

אל תעשה:

1. אל תפעילו אותו

2. אל תחברו אותו למטען לפני ייבוש מאסיווי

3. אל תשתמשו במייבש שיער, או במכשיר מחמם אחר מטווח קצר, כדי לייבש אותו. החום עלול לגרום נזק ולדחוף מים עמוק יותר לתוך הטלפון.

עשה:

1. הוציאו אותו מהמים מיד (כבר הכרתי חבר שזינק אחרי מחסניות לבור השירותים בבסיס. השאלה היא כמה אתם מוכנים להקריב למען האייפון או הגלקסי שלכם?)

2. כבו אותו

3. פרקו במהירות את הסוללה ואת כרטיסי הסים

4. הניחו על נייר סופג או מגבת יבשה

5. שאבו את שאריות המים והלחות עם שואב אבק

6. הלהיט האמיתי. אורז (לא מבושל כמובן). כן רבותיי, אחרי חיטוטים רבים, מתברר שזאת השיטה הטובה ביותר לייבוש המכשיר. שימו את המכשיר באורז לא מבושל במשך לפחות 24 שעות (בסרטון ממליצים אף על שלושה ימים).

נתקלתי רק בגולש אחד שכתב כי ראה תוכנית טלוויזיה בריטית בה נטען שעדיף לשים את המכשיר ללילה במרחק של חצי מטר ממנורת שולחן. אני קצת חושש מהשפעת החום על המכשיר, אז לא הייתי ממהר לנסות את זה, בעיקר בשל הנטייה שלי לשכחה. התוצאות עלולות להיות הרות אסון.

7. רק אחרי כל הפרוצדורה, הדליקו אותו (מותר להתפלל)

8. והאמת, אם אתם לא בטוחים, קחו אותו למעבדה. זה יעלה כסף אבל יוסיף לכם שקט נפשי.

מדריך מפורט נוסף אפשר למצוא ב-WikiHow

להתכונן מראש

עוד אופציה היא הקיט של חברת Dry-All, שנועד בדיוק לאותה מטרה. הבעיה - אם לא קניתם אותו מראש, זה כבר מאוחר מדי.

אם אתם כבר מאלה שמתכוננים מראש, אז אולי כדאי שתרכשו כיסוי אטום למים כמו זה של Life Proof לאייפון.

ולמי שתהה איך נראים הרגעים האחרונים דרך העיניים של הטלפון, בבקשה:

כך נראה הסוף, מנקודת מבטו של הטלפון

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ