דיווח: אמזון מתכננת להוציא סמארטפון משלה

אחרי שהטאבלט של החברה, ה-Kindle Fire, הצליח לכבוש נתח משמעותי משוק טאבלטי האנדרואיד, צפים שוב דיווחים על תוכנית אמזון להרחיב את היצע פלטפורמות החומרה שלה

עודד ירון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עודד ירון

אמזון מתכננת להוציא סמארטפון משלה, כך דיווחה סוכנות הידיעות בלומברג. זאת במקביל לדיווחים לפיהם החברה מתכננת להציג בקרוב את הדור השני של הטאבלט שלה, ה-.

על פי הדיווח, הסמארטפון החדש של אמזון יתבסס על מערכת ההפעלה אנדרואיד של גוגל והיצרנית של המכשיר תהיה חברת פוקסקון, האחראית גם על ייצור רבים מהגאדג'טים של אפל.

מארק מהאני, אנליסט בחברת סיטיגרופ טען כבר בשנה שעברה על כך שאמזון מפתחת סמארטפון.  בבלומברג ציינו כי למטרה זו החברה מתגברת את תיק הפטנטים שלה, באמצעות מסע רכישה מכמה חברות גדולות. זאת בניסיון להתגונן מפני תביעות עתידיות אפשרית. בשנה האחרונה הוגשו נגד אמזון עשרים תביעות בנוגע להפרת פטנטים על רקע המלחמה הגוברת בשוק על זכויות אלה. והיא לא היחידה שכרוכה במאבקי פטנטים קשים. גוגל רכשה למטרה דומה את מוטורלה מוביליטי ב-12.5 מיליארד דולר, בעוד שיצרניות מכשירי אנדרואיד שונות מנהלות מאבקים מרים מול אפל ברחבי העולם, בעיקר בעקבות ניסיונות אפל לחסום מכשירים אנדרואיד שונים משיווק. ניסיונות שזכו להצלחה בחלק מהמקרים.

מאמזון לא נמסרה תגובה לדיווח בבלומברג.

הטאבלט של אמזון: קינדל פיירצילום: אמזון

אם אכן יצא לשוק, הסמארטפון יצטרף לקינדל Fire, שנועד ליצור פלטפורמה שתאפשר לחברה להגדיל את מכירות התוכן והאפליקציות. הוא מתבסס על גירסה של אנדרואיד שאמזון פיתחה במיוחד עבורו, ומאפשרת לבעלי המכשיר לרכוש אפליקציות ותוכן רק מהחנות של אמזון.

הקינדל פייר, שיצא לשוק בנובמבר 2011, הצליח לכבוש את שוק טאבלטי האנדרואיד בסערה במידה רבה תודות למחירו הנמוך, שעמד על 200 דולר. אולם, לאחר ההצלחה הראשונית, חלה צניחה ברמת המכירות, שיוחסה בין היתר לחומרה הנחותה של המכשיר.

כעת דיווחו אתר BGR ו-China Times כי יורשו, או יורשיו, של הטאבלט צפויים לקבל מתיחת פנים רצינית. זאת תכלול בין היתר מעבד עם ארבע ליבות, וכיסוי חיצוני מתכתי, במקום כיסוי הפלסטי של הדור הראשון. בנוסף, על פי הדיווח ב-BGR, המכשיר צפוי להגיע בגודל 10 אינץ', בעוד שבצ'יינה טיימס אומרים כי ייתכן שיגיע בגודל המקורי של ה-7 אינץ', בגודל 8.9 או או 10 אינץ'.

המחיר הנמוך התגלה כמפתח להצלחה במקרים נוספים כמו של הTouchpad של HP שהפך ללהיט רק אחרי שהחברה הכריזה על הפסקת הייצור ועל הורדה דרסטית במחיר.כעת, לאחר ש-NVIDIA הציגה את פלטפורמת KAI, שמאפשרת לייצר טאבלטים זולים, החלו להגיע טאבלטים שונים המבוססים על הפלטפורמה, ובהם ה שהציגו גוגל ואסוס רק לאחרונה.

תגובות