האם MeeGo של נוקיה תקום לתחייה בחברה חדשה? - גאדג'טים - הארץ

האם MeeGo של נוקיה תקום לתחייה בחברה חדשה?

קבוצת מהנדסים לשעבר בחברת הפינית החליטו להרים את הכפפה ולקדם את פיתוח מערכת ההפעלה שנוקיה זנחה לטובת חלונות פון 7

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
עודד ירון

קבוצה של עובדי נוקיה לשעבר החליטו להרים את הכפפה שהחברה הפינית שמטה מידה, ולקדם את מערכת ההפעלה MeeGo בחברה חדשה בשם Jolla.

נוקיה פיתחה בתחילה את MeeGo בשיתוף עם אינטל וסמסונג, כאיחוד של מערכות הפעלה שפיתחו שתיים מהחברות באופן עצמאי בהתבסס על לינוקס: מובלין של אינטל ו-Maemo של נוקיה. יצרנית הטלפונים הפינית אף הוציאה את ה-N9, טלפון מבוסס MeeGo בשנה שעברה. אולם כשיצא לשוק הוא כבר אמור להיות האחרון מסוגו. זאת מאחר שהחברה, שנמצאת בקשיים זה זמן רב, הכריזה על שיתוף פעולה עם מיקרוסופט להתקנת חלונות פון 7 בסדרת מכשירי לומיה החדשים.

ה-N9 זכה לביקורות טובות וכונה אחד הטלפונים המסקרנים ביותר שיצאו לשוק, אבל כאמור, משנוקיה המקרטעת זנחה את הפרויקט לטובת מערכת ההפעלה של מיקרוסופט, סיכויי ההמשך שלו נראו קלושים. אבל המהנדסים שעבדו על הטלפון ועל מערכת ההפעלה וכבר לא נמנים על שורות החברה לא ויתרו והחליטו להרים את הכפפה.

ה-N9 של נוקיה:

"נוקיה יצרה משהו נפלא - את הסמארטפון הטוב בעולם. הוא ראוי להמשיך להתקיים, ואת זה נעשה יחד עם כל האנשים החכמים והמוכשרים התורמים לסיפור ההצלחה של מיגו", נכתב בדף שפתחה החברה בלינקד-אין. מנכ"ל החברה הוא יוסי הורמולה (jussi hurmola), שהיה המהנדס הראשי של מיגו בנוקיה.

חברת ג'ולה אינה היחידה שממשיכה בדרכה על בסיס מערכת מיגו. גם סמסונג מפתחת מכשירים (לעת עתה רק ניסיוניים) המבוססים מערכת הפעלה בשם tizen המבוססת על MeeGo.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ