בית המשפט העליון בבריטניה: סמסונג אינו "קול" כמו אפל - גאדג'טים - הארץ

בית המשפט העליון בבריטניה: סמסונג אינו "קול" כמו אפל

נדחתה תביעתה של הענקית האמריקאית שטענה כי הטאבלט של המתחרה דומה מדי לאייפד. "אין לו את האיפוק והפשטות הקיימים בעיצוב של אפל"

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
אי-פי

על פי שופט בית המשפט העליון הבריטי, מחשב הטאבלט של סמסונג, הגלקסי, אינו "קול" מספיק, לפחות בהשוואה לאייפד של אפל. משום כך, אין לדעתו חשש שלקוחות פוטנציאלים יתבלבלו בין המכשירים. הקביעה האופנתית הייתה בין טיעוניו של השופט קולין בירס, שדחה תביעה שהגישה אפל בטענה כי הגלקסי "דומה מדי" למוצר שלהם. "אין לו את האיפוק והפשטות הקיימים בעיצוב של אפל. הוא פשוט לא "קול" מספיק", קבע השופט בירס.

לדבריו, למרות שהטאבלטים דומים בחזית שלהם, ואפילו בצורתם הכללית, קיים שוני בעובי המכשירים וכן בחלקם האחורי. אפל מצדה טענה כי הצורה הכללית והחזית הינם האלמנטים החשובים ביותר, וכי הלקוח הממוצע ישים דגש על החזית ועל אופן האחיזה של המכשיר.

"למרות הדמיון והנטייה של הלקוח", אמר השופט, "הצגים והממשק של המכשירים אינם נראים ללקוח כזהים. התצוגה הקדמית של אפל מובחנת, מתכתבת ומזוהה עם המוצרים הקודמים של החברה", קבע בירס ודחה את התביעה.

הגלקסי של סמסונג (מימין) ואייפד של אפלצילום: רויטרס

"זה לא מקרי שהמוצרים האחרונים של סמסונג דומים מאוד לאייפון ולאייפד – החל מהצורה, דרך התוכנה, ממשק המשתמש ואפילו האריזות", אמר דובר מטעם אפל. מסמסונג נמסר בתגובה כי הטענות המשפטיות של ענקית האלקטרוניקה האמריקאית "חסרות שחר".

חברת אפל יכולה לערער על ההחלטה בתוך 21 ימים.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ