לוגו הארץ
הארץ

השנים האחרונות היו מלאות בחידושים בתחום הממשק. ממסכי מגע שהשתלטו על כל פינה בחיינו ועד לבקרי תנועה כמו הקינקט או ה-WiiMote. אבל, לדיסני זה לא היה מספיק. החוקרים מהחברה שמוכרת בעיקר בזכות הסרטים וגני השעשועים שלה  הציגו חידוש מרענן בתחום הממשקים: ה-Botanicus Interactus או במילים אחרות, ממשק מחשב צמח.

החוקרים ששיתפו פעולה עם סטודיו NAND הברלניאי השתמשו בטכנולוגיה בשם Swept Frequency Capacitive Sensing. הטכנולוגיה, שהוצגה במערכת Touche של החברה במאי השנה, דומה לטכנולוגיה של מסכי המגע הקפסטיביים המוכרים מרוב הסמארטפונים של ימינו. המסכים מזהים את ההפרעות החשמליות שנוצרות במסך בגלל המגע של האצבע. לפי הדיווח ב-Engadget, הטכנולוגיה של החוקרים של דיסני לא מסתפקת בתדירות אחת אלא ביותר מ-200 תדירויות שונות.

ריבוי התדירויות מאפשר לגלות לא רק אם מישהו נוגע בצמח, אלא גם אם איפה הוא נוגע בו וכיצד. לדוגמא, המערכת יכולה להבחין בין נגיעה לליטוף ואפילו יכולה להרגיש אם מישהו רק מקרב את האצבע לצמח. את המידע הם אוספים באמצעות אלקטרודה שהם מכניסים לאדמה שבה נטוע הצמח. את האלקטרודה הם חיברו למחשב, וכך הם הצליחו להפוך את הצמח למכשיר שליטה שמאפשר להם לנגן מוסיקה ולשלוט באמצעים נוספים.

למה בדיוק הטכנולוגיה תשמש אותם - זה עדיין לא ברור. לדברי Engadget, דיסני לא חשפה מה היא מתכננת, אבל ייתכן שהוא ישמש לאחת התצוגות האינטראקטיביות בפארקים של החברה.

Botanicus Interactus:

Touche:

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ