שבעה חידושים שצפויים באייפון החדש. אולי - גאדג'טים - הארץ
אייפון 5

שבעה חידושים שצפויים באייפון החדש. אולי

ארגז השמועות וההדלפות מלא עד להתפקע, אבל כמה מהן עקשניות במיוחד. האם הספוקלנטים צדקו הפעם? זאת נראה מחר בערב

עודד ירון
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
עודד ירון

אחרי שאתמול עסקנו בצד המופרך והביזארי של השמועות סביב האייפון 5, ובעצם סביב כל מוצריה של אפל, אולי שווה לבחון את השמועות היותר מבוססות, ולבדוק מה מהן עשוי להתברר כנכון מחר בהשקה.

1. השם: אייפון 5

בספר 10,001 דברים מוזרים על אפל, שייכתב ביום מן הימים, שמות המוצרים יזכו לפרק או שניים משלהם. על פי רוב אפל נותנת למוצרים שמות פשוטים ולא מתחכמים. ואולם מדי פעם היא אוהבת לשחק בתקשורת ובצרכנים כמו במקרה של האייפד האחרון שנקרא במפתיע "החדש" ולא "3" כפי שכולם ציפו. העיתונות משלימה אותה ועסוקה עד בלי די בספקולציות, איזה מספר או אות יוצמדו לשם המוצר החדש הבא.

בכל אופן, נוכח העובדה שלהזמנה שאפל שלחה לעיתונאים הוגנבה הספרה חמש כצל של התאריך,  קשה להאמין שהחברה שוב תפתיע. וגם אם כן, זה לא מה שיגרום לכם להחליט אם לקנות אותו או לא (ואם כן, אתם בבעיה).

2. העיצוב החדש: צומחים לגובה, ועושים דיאטה

השמועה הנפוצה וככל הנראה גם המבוססת ביותר נוגעת למימדים החדשים של האייפון 5. על פי הדיווחים וההדלפות, המכשיר החדש יהיה ארוך מקודמו, והמסך שלו יהיה בגודל 4 אינץ'.

אחד מהסרטים האחרונים והמבטיחים ביותר:

3. חיבור קטן יותר

אחת השמועות העקשניות ביותר נוגעת לחיבור החדש של האייפון 5. פעמים רבות דווח כי במקום החיבור הנוכחי הוא יציע חיבור קטן בהרבה (9 פינים לעומת 30 - לפי חלק מהטענות). למי זה חשוב? בעיקר ליצרניות מוצרים נלווים, שעכשיו צריכות ליצור קו חדש שיתאים לשינוי. ומצד שני גם לבעלי אייפונים שרכשו כאלה מכשירים.

4. מעבד: ארבע ליבות

על פי דיווח באתר Digitimes בחודש יולי, אייפון 5 יצוייד במעבד A6 מרובע ליבה, המבוסס על ארכיטקטורת Exynos 4 של סמסונג. אם זה אכן מה שיקרה, האייפון יישר קו עם מכשירי הקו הראשון כיום, כמו הסמסונג גלקסי S3 או ה-HTC One X.

5. תפוח מהדור הרביעי

על פי דיווחים שונים, האייפון החדש יתמוך בתקשורת בדור הרביעי (LTE), שמבטיח למשתמשים מהירויות גלישה גבוהות.

6. סוללה: גדולה יותר, לא בהרבה

ב-9to5Mac דיווחו בחודש שעבר כי הסוללה החדשה של האייפון 5 לא תבטיח שיפור ניכר על פני קודמתה: 1,440mAh במקום 1,430mAh. נוכח התלונות של חלק מהמשתמשים על חיי הסוללה, נקווה לטובתם שיש שיפור והוא גדול באופן משמעותי.

7. NFC: ארנקייפון

על פי דיווחים שונים האייפון 5 יצוייד בשבב NFC, פרוטוקול תקשורת לטווחים קצרים מאוד שמשמש את טכנולוגיית הארנק הדיגיטלי. בנוסף, דיווחו ב-CNET בחודש יולי על בקשת פטנט של אפל, לפיה היא מתכננת להשתמש בטכנולוגיה הזו כדי להפוך את המכשיר לשלט רחוק עבור מכשירים כמו טלוויזיות ומצלמות. מנגד, אתר Annand Tech טוען שלפי המידע הקיים, נראה שהשמועות על ה-NFC לא יתאמתו.

לא יכולים לחכות עד מחר ורוצים עוד שמועות ודיווחים? CNET ריכזו עשרות אם לא מאות כאלה בכתבה רחבת ההיקף והמתעדכנת באופן סדיר הבאה.

השקת האייפון 5 - סיקור נרחב: שבעה חידושים שצפויים באייפון החדש || 11 דברים לעשות עם האייפון הישן || הבהלה לאייפון 5: האם הסיקור (שוב) עבר כל גבול || ואם האייפון 5 יהיה מצלמה גדולה, תהיו מאושרים?

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ