לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס

אנשים המתגעגעים לאפליקציית Google Maps על מכשירי אפל שלהם יקבלו את מבוקשם, אבל זה ייקח ככל הנראה לפחות עוד חודשיים. 

לאחר הספקולציות והשמועות סביב תגובתה המתוכננת של גוגל להחלטת אפל לפתח אפליקציית מפות משלה, אמרו אנשים המעורבים בפיתוח כי גוגל אכן מפתחת אפליקצייה חדשה, שצפויה להיות מוכנה בסוף השנה. אחת הסיבות לכך שהאפליקציה אינה מוכנה היא שבשל החוזה בין השתיים, גוגל לא ציפתה שאפל תיפטר מהאפליקציה ששולבה ב-iOS בשלב כה מוקדם.

השירות של אפל ספג חיצי לעג רבים

גוגל שמרה על ערפול בנוגע לתוכניתה לפתח אפליקציה ל-iOS, והסתפקה באמירה כי היא רוצה לספק את מפותיה למשתמשים בכל מכשיר. אריק שמידט, יו"ר גוגל, אמר ביום שלישי בטוקיו כי החברה לא הגישה אף אפליקציית מפות לאייפון. אבל כאמור, לפי גורמים המעורים בנושא, גוגל כבר פועלת להוציא אפליקציית מפות ל-iOS.

יש כמה גורמים שמסבכים את הפיתוח. החוזה שלה עם אפל עדיין נותר בעינו, וגוגל לא ידעה שאפל שינתה את דעתה לגביו עד שאפל הכריזה על כוונותיה להחליף את האפליקציה ביוני השנה. גוגל צריכה לנווט ביחסים עסקיים עם אפל, שהופכים מסובכים יותר מדי ביום.

בעיה נוספת, לדברי אדם המכיר את מפות גוגל היא שגוגל ככל הנראה תעדיף לשחרר אפליקציית מפות שכוללת תמונות תלת ממד כדי להתמודד עם ההיצע של אפל. אבל התמונות הללו של גוגל משולבות בגוגל Earth, שהיא אפליקציה שונה המבוססת על קוד שונה. פירושו של דבר שהשילוב בין השתיים ייקח זמן.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ