סמסונג: האייפון 5 מפר שמונה פטנטים שלנו - גאדג'טים - הארץ

סמסונג: האייפון 5 מפר שמונה פטנטים שלנו

החברה צירפה את הסמארטפון החדש לתביעה שהגישה נגד מכשירים אחרים של אפל; במקביל הוסר צו האוסר על מכירת הסמסונג גלקסי טאב 10.1 בארה"ב

הארץ
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
הארץ

סמסונג פתחה השבוע פרק נוסף בקרב המשפטי הסבוך בינה לבין אפל. החברה הודיעה כי הגישה לבית משפט בסן חוזה, קליפורניה תביעה נגד אפל בטענה כי האייפון 5 מפר פטנטים של החברה. סמסונג טוענת כי הסמארטפון החדש של אפל מפר שמונה פטנטים שונים שלה. המשפט צפוי להיפתח ב-2014.

במקביל, השופטת במשפט אפל - סמסונג, שכבר התקיים בארה"ב, הסירה את צו המניעה על מכירת סמסונג גלקסי טאב 10.1 במדינה.

סמסונג הוסיפה את הטענות שלה נגד האייפון 5 לתביעה נגד שכבר עומדת נגד מוצרים קודמים של אפל. "תמיד העדפנו לנהל את התחרות על המוצרים החדשניים שלנו בשוק ולא בבתי המשפט", מסרה סמסונג.

"אולם, אפל ממשיכה לנקוט בצעדים משפטיים תוקפניים, שמגבילים את התחרות בשוק. אין לנו ברירה אלא לנקוט בצעדים הנחוצים כדי להגן על החידושים ועל זכויות הקניין הרוחני שלנו".

אייפון 5צילום: אי–פי

אפל ניצחה, אבל הגלקסי טאב חמק מהרשת

הצעד האחרון של אפל הוא רק אחד במלחמה משפטית רבת חזיתות שכוללת תביעות ב-10 מדינות שונות. במשפט אחר שבו סמסונג אמנם הפסידה, היא זכתה כעת לניצחון מינורי.

הצו נגד הטאבלט גלקסי טאב 10.1 , מדור ישן יחסית, הוצא בידי השופטת לוסי קוך לבקשתה של אפל לפני המשפט שבו פסקו המושבעים לטובתה של אפל והורו לסמסונג לשלם יותר ממיליארד דולר פיצויים.

סמסונג עתרה להסיר את הצו נגד הגלקסי טאב 10.1 מאחר שהמושבעים לא פסקו כי המכשיר מפר פטנט של אפל. ביום שישי האחרון נסללה הדרך להסרת הצו לאחר שבית משפט לערעורים התיר לקוך להסיר את הצו. השופטת אמרה מוקדם יותר כי אינה יכולה לפעול מפני שסמסונג כבר הגישה את העתירה.

"אנחנו מרוצים מהחלטת בית המשפט היום, שמאששת את עמדתנו שלא היתה כל הפרה של פטנט העיצוב של אפל, וכי צו המניעה לא היה נחוץ".

גם במשפט זה שתי החברות לא סיימו את ההתדיינויות בינהן. במסמכים שהגישו בחודש שעבר לבית המשפט דרשה כל אחת מהן לשנות את פסק הדין. אפל דרשה פיצויים נוספים בגובה 707 מיליון דולר ואיסור קבוע על מכירת 29 ממכשירי סמסונג בארה"ב, בעוד שסמסונג דרשה לבטל את המשפט.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ