מסרוני סבתא |

הקובייה החכמה מדפיסה את הודעות הטקסט

המסג' קיוב מאפשר לקשישים לקבל מיילים או מסרונים לסלולרי ולהדפיס אותם על נייר. בינתיים הוא חד-כיווני ולא כולל אפשרות לשלוח תשובות

ליטל לוין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ליטל לוין

סבא שלך לא משתמש בטלפון סלולרי, ואילו את מתקשרת עם העולם בעיקר בהודעות טקסט ובמיילים. אל ייאוש: מכשיר חדש מבקש לגשר על פער הדורות. מסג' קיוב היא קופסה קטנטנה שמחוברת לקו טלפון סלולרי. כששולחים למספר הודעה מטלפון סלולרי או מייל, היא מהבהבת ואז מדפיסה את הטקסט על גבי נייר - כמו בימים עברו. הקובייה מכילה גם מודם קטן, ואינה דורשת חיבור לרשת.

היזם, רוב סוויני, אמר לוונצ'ר ביט שהמוצר מתאים במיוחד לבני 65 ומעלה. ההשראה לו באה באופן טבעי מאמו בת ה-83, אבל החברה הקטנה, שנמצאת במיזורי שבארצות הברית, מקווה להרחיב את השוק גם לשירותי הבריאות, לממשלה, למסעדות ולחינוך. 

המסג' קיוב פעיל בינתיים רק בארה"ב, ומחירו כ-200 דולר בתוספת 20 דולר לחודש דמי שירות. חוץ מהמחיר הגבוה, יש לה חיסרון אחד בולט: הקובייה נועדה רק לתקשורת חד כיוונית. הסבא או הסבתא שאינם משתמשים במייל ובהודעות טקסט אמנם יקבלו דרישת שלום מנכדיהם, אבל בהיעדר מיומנות באמצעי התקשורת מהעבר השני של הקו, ייאלצו לשתוק ולא לענות - רק להנהן או לחייך, לכל היותר לתלות את ההודעות על המקרר, כפי שמדגימים הקשישים בסרטון של החברה. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ