רויטרס

האייפון 5, הסמארטפון החדש של אפל, הוא להיט גם ברצועת עזה, למרות המחירים המופקעים. האייפון מגיע לרצועה דרך מנהרות ההברחה, עוד לפני שהוא החל להימכר רשמית בישראל, אליה הוא צפוי להגיע בדצמבר השנה.

המכשיר נמכר במחיר כפול ממחירו בארה"ב. העלות הגבוהה נובעת מהמתווכים בנתיב שמתחיל בדובאי, ועובר דרך מצרים ומנהרות ההברחה, עד שהטלפון מגיע לבסוף לידי המשתמשים ברצועה הנשלטת בידי החמאס.

הטלפונים כבר זמינים לרכישה בעזה זה שבועיים, והם כבר מוצגים בשלוש חנויות טלפונים עצמאיות ברצועה. המכשירים נמכרים במחירים שנעים בין 4,500 שקלים לדגם ה-16 ג'יגה בייט (1,170 דולר) ל-5,700 לדגם ה-64 ג'יגה בייט (1,480 דולר). האייפון 5 נמכר בעבור 650 ו-850 דולר בארה"ב.

כמובן שכיום ניתן להשיג אותו גם בישראל ביבוא מקביל, אך המחירים דומים יותר למחירים בעזה, מאשר לאלה בארה"ב.

אייפון 5צילום: אי–פי

"הזמנתי 30 ומכרתי עד כה 20" אמר אחד הסוחרים בעזה. "אנחנו יכולים להזמין כמה שנרצה, אבל רוב האנשים מחכים שהמחיר ירד. הם די יקרים". אבל, הוא מוסיף, עדיין יש אנשים שמוכנים לשלם כמה שצריך רק כדי שיהיה להם את המילה האחרונה".

אפל מכרה 5 מיליון מכשירים בסוף השבוע הראשון לצאת האייפון 5. הנתונים אכזבו את האנליסטים והמשקיעים שהאמינו כי יש סיכוי שאפל תצליח למכור עד 10 מיליון יחידות. זה לא מפריע לאנליסטים להעריך כי המכשיר ייתן תמריץ לכלכלה. האנליסט מייקל פרולי מג'יי-פי מורגן מאמין כי המכשיר יכול להוסיף 0.5% לתל"ג בארה"ב.


לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ