התנצלות אפל לסמסונג בדרך? בימ"ש דחה את ערעורה - גאדג'טים - הארץ

התנצלות אפל לסמסונג בדרך? בימ"ש דחה את ערעורה

בית המשפט לערעורים בבריטניה קיבל את ההחלטה של בית משפט קודם שקבע כי הסמסונג גלקסי טאב לא קול כמו האייפד, ועל כן אינו מועתק

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
הארץ

בית משפט בבריטניה דחה את ערעורה של אפל על הפסדה במשפט בו טענה כי סמסונג העתיקה את העיצוב של האייפדבטאבלטים שלה.בעקבות ההחלטה, אפל תיאלץ לכתוב באתרה הודעת התנצלות על התביעה, ולהבהיר כי סמסונג לא העתיקה את העיצוב שלה בעיצוב סדרת הטאלבטים סמסונג גלקסי טאב.

בית המשפט לערעורים הותיר על כנה את החלטתו של בית המשפט הגבוה שקבע כי למרות דמיון מסוים בין האייפד לבין הסמסונג גלקסי טאב של החברה הדרום קוריאנית אין מדובר בהעתקה.

ברויטרס, שדיווחה על ההחלטה, צויין כי ההחלטה של בית המשפט הבריטי לערעורים תקפה באירופה כולה, והיא אמורה למנוע התכתשויות משפטיות נוספות בין החברות בנושא עיצוב הטאבלטים ביבשת.

שופט בית המשפט העליון קולין בירס דחה ביולי השנה את התביעה של אפל בטענה שהטאבלטים של סמסונג פשוט "לא קוליים", כמו האייפד של אפל. למרות שהטאבלטים דומים בחזית שלהם, ואפילו בצורתם הכללית, קיים שוני בעובי המכשירים וכן בחלקם האחורי, ציין השופט.

אייפד מול גלקסי

"למרות הדמיון והנטייה של הלקוח", אמר השופט, "הצגים והממשק של המכשירים אינם נראים ללקוח כזהים. התצוגה הקדמית של אפל מובחנת, מתכתבת ומזוהה עם המוצרים הקודמים של החברה", קבע בירס ודחה את התביעה. הוא הורה לאפל לפרסם מודעות בעיתונים, ובנוסף דרש ממנה לפרסם את ההתנצלות גם באתרה למשך חצי שנה.

אפל עדיין יכולה לערער לבית המשפט העליון על ההחלטה, אולם דארן סמית, עו"ד בחברת EIP המתמחה בזכויות יוצרים, אמר כי הוא "מאמין שזה יהיה סוף הדרך. עתירה לבית משפט העליון היא אפשרית בעיקרון, אולם אין כל סימן לכך שאפל מתכננת לערער. זו המילה האחרונה בנושא העיצוב באירופה".

הניצחון הנוסף של סמסונגמגיע לאחר שבאוגוסט אפל רשמה לזכותה את אחד הניצחונות הגדולים בתחום הקניין הרוחני כשמושבעים בסן חוזה בקליפורניה קבעו כי סמסונג הפרה שורה של פטנטים של יצרנית הגלקסי טאב. שתי החברות ערערו על פסק הדין, כל אחת מהן מסיבותיה שלה: סמסונג דרשה את ביטולו, בעוד שאפל דרשה להגדיל את ב-707 מיליון דולר את סך הפיצויים שנפסקו לטובת החברה. אלה עומדים כעת על 1.05 מיליארד דולר.

סמסונג מצידה מנהלת תביעה נגד אפל ובה היא טוענת כי מכשיריה של יצרנית האייפד והאייפון מפרים פטנטים שלה. רק לאחרונה היא צירפה לתביעה גם את האייפון 5, בטענה כי הוא מפר שמונה פטנטים שלה.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ