אפל לא הבטיחה לכבד את פסה"ד, השופטת ביטלה את המשפט - גאדג'טים - הארץ

אפל לא הבטיחה לכבד את פסה"ד, השופטת ביטלה את המשפט

תביעתה של אפל על תמלוגי הפטנטים של מוטורולה מוביליטי של גוגל נדחתה כי השופטת קבעה שאין לה סמכות לדון במקרה. זאת לאחר שאפל מסרה שלא תכבד כל פסיקה מעל דולר למכשיר

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
אי-פי

בית משפט פדרלי בויסקונסין דחה תביעה של אפל נגד מוטורולה מוביליטי של גוגל שעות לפני שהמשפט היה אמור להיפתח.

גוגל רכשה את חטיבת המובייל של מוטורולה תמורת 12.5 מילארד דולר בשנה שעברה בעיקר כדי להצטייד בתיק הפטנטים הגדול של החברה. אולם, אפל תבעה את מוטורולה מוביליטי במאי השנה בטענה כי פרקטיקות רישוי הפטנטים שלה אינן הוגנות.

ברברה קראב, השופטת בבית המשפט במדיסון ויסקונסין, הטילה ספק בשבוע שעבר אם יש לה סמכות לדון בתביעה. אתמול היא החליטה לדחות אותה, לאחר שהתברר לה שאפל מתייחסת לפסק הדין שלה כהמלצה בלבד.

קראב קבעה במסגרת ההליכים המקדימים למשפט כי היא עשויה לקבוע מה הם תמלוגים ראויים לפטנטים של מוטורולה. אולם, בשבוע שעבר טענה אפל במסמכים שהגישה לבית המשפט, כי לא תראה את עצמה מחויבת לקביעה של קראב אם היא תחליט שהתעריף יהיה גבוה מדולר למכשיר.

אייפד מיני ואייפון 5צילום: אי–פי

דוברת גוגל אמרה כי החברה מברכת על ההחלטה, בעוד שנציג אפל סירב להגיב. יצרנית האייפון והאייפד טענה כי לשופטת יש את הסמכות לשמוע את התביעה. בהודעת גוגל נמסר "אנחנו עדיין מעוניינים להגיע להסכם עם אפל".

לאה שייוור, מרצה לקניין רוחני בבית הספר למשפטים באוניברסיטת אינדיאנה, אמרה כי פסיקה נגד גוגל היתה עלולה להוריד באופן משמעותי את ערכם של הפטנטים של מוטורולה כקלף מיקוח בדיונים אפשריים על פשרה. "זה מחזיר את אפל לאותה עמדה שהיתה בה בתחילה", אמרה שייוור.

אפל ומיקרוסופט מנהלות שורה של קרבות משפטיים נגד גוגל ושותפותיה כמו סמסונג, המשתמשות במערכת ההפעלה אנדרואיד במכשיריהן. אפל טוענת כי אנדרואיד מועתקת מ-iOS, מערכת ההפעלה הניידת שלה המשמשת את האייפון, האייפד והאייפוד טאץ'. הדיון בתביעתה של מיקרוסופט נגד מוטורולה מוביליטי, על סוגיות דומות, צפוי להיפתח בשבוע הבא בסיאטל. בניגוד לאפל, מיקרוסופט הסכימה לקבל את הכרעת בית המשפט. 

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ