מפלה לאפל: נדרשת לשלם 368 מיליון דולר פיצויים על פטנט

מושבעים בטקסס קבעו כי תוכנת הווידיאו צ'ט FaceTime של אפל הפרה פטנט של חברת VirnetX, שכבר הצליחה לזכות בפיצויים בסך 200 מיליון דולר ממיקרוסופט

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ

בית משפט בארה"ב הורה אתמול לאפל לשלם 368.2 מיליון דולר לחברת VirnetX Holding. זאת לאחר שהמושבעים קבעו כי שירות הווידיאו צ'ט FaceTime של האייפון , האייפד והמק הפר פטנטים של וירנטקס.

הפטנט של וירנטס נוגע לשימוש ב-virtual private network (או VPN בקיצור), רשת המאפשרת חיבור מאובטח מרחוק למחשבים, ומשמשת בין היתר לעובדים שרוצים להתחבר ישירות למערכות של מקום העבודה.

לפי סוכנות הידיעות בלומברג, עורך דינה של אפל דני ויליאמס טען בבית המשפט כי גם אם היא משתמשת בטכנולוגיה, מדובר בחלק מזערי ממוצרים מאוד גדולים ומורכבים.

עורך דינה של התובעת האשים כי אפל סירבה לשלשם תמלוגים על הטכנולוגיה במשך שנים. "אפל אומרת כי היא לא הפרה פטנטים, אבל מפתחים של אפל העידו כי הם לא התייחסו לפטנטים של אף אחד כשפיתחו את המערכת".

וירנטקס תבעה בתחילה 708 מיליון דולר פיצויים בשל השימוש בטכנולוגיה שלה. אפל טענה מנגד כי היא לא זכאית כלל לתשלום. חברת וירנטקס מנהלת תביעת פטנטים נוספת נגד אפל בועידת הסחר הבינלאומית בוושינגטון, כמו גם נגד סיסקו וחברות נוספות. החברה זכתה ב-200 מיליון דולר פיצויים בתביעה שלה נגד מיקרוסופט.

ההכרעה מגיעה ימים ספורים לאחר שאפל ספגה מפלה בתביעה אחרת שלה. שופטת בוויסקונסין קבעה כי אין לה סמכות לדון בתביעה של אפל נגד מוטורולה מוביליטי של גוגל, מאחר שאפל מסרה לבית המשפט כי אינה מתחייבת לכבד את הכרעתה.

אפל טענה כי מוטורולה נוהגת בצורה לא הוגנות בנוגע לרישוי הפטנטים. השופטת קבעה במסגרת ההליכים המקדימים למשפט כי היא עשויה להחליט מה הם תמלוגים ראויים לפטנטים של מוטורולה. אולם, בשבוע שעבר טענה אפל במסמכים שהגישה לבית המשפט, כי לא תראה את עצמה מחויבת לקביעה אם היא תחליט שהתעריף יהיה גבוה מדולר למכשיר. זה הוביל את השופטת לבטל את המשפט.

FaceTimeצילום: אפל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ