אייפד מיני או מיקרוסופט Surface, מי ישלוט?

האם מיקרוסופט הצליחה במה שטים קוק כינה מכונית מעופפת שגם שטה? ואיך נראות האפליקציות על המסך הקטן? רשמים מכמה ימי ניסוי עם שני המתמודדים החדשים בזירה

ז'אן לאוי גסי, גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ז'אן לאוי גסי, גרדיאן

כמה שעות אחרי שהגעתי לסן פרנסיסקו מפאריס מצאתי את עצמי עם שני טאבלטים חדשים: המיקרוסופט Surface והאייפד מיני. עוד כשהייתי בדרך קראתי הרבה על שניהם והרגשתי די מוכן למשימות שלפני. זה התברר כנכון, אבל חוויית השימוש היתה משהו שונה לחלוטין.

ראשית, ה-Surface. פותחים, מחברים, מאתחלים. אין בעיה. מקלדת המגע המגנטית והמטען מתחברים לטאבלט בלי בעיה. המחשב נדלק בקלילות. אני עונה על כמה שאלות פשוטות, מכניס את הפרטים שלי להוטמייל ואני בעניינים... בערך.

כדי לטעום מחוויית ה-Surface המלאה, פתחתי את וורד 2013 (שכלול בטאבלט) כדי לכתוב מאמר. החוויה לא היתה כה חלקה. המקלדת ומשטח עקיבה לא מאוד מועילים. כשהזמנתי את ה-Surface בחרתי בשילוב עם משטח המגע Touch Cover ולא ב-Type Cover הקשיח והעבה יותר. שילוב מקלדת לתוך כיסוי מגן הוא רעיון נהדר, אבל כפי ששמו מרמז, הטאץ' קאוור אינו מקלדת אמיתית. במקום זה אתה עובד עם משטח דמוי לבד שבו אתה לא מרגיש מה עשית ומותיר אותך בלתי מסופק.

להקלדה אמיתית אני צריך את הכיסוי "האמיתי". אני יוצא לחנות מיקרוסופט בסטנפורד כדי לתקן את הטעות היקרה שלי.

מיקרוסופט Surfaceצילום: אי–פי

אחרי שבעיית המקלדת נפתרה, נתקלתי בבעיה נוספת. בעוד שוורד 2013 מסתדר היטב עם זום בשתי אצבעות, לוח הבקרה וחלקים מרכזיים אחרים הם שאריות מחלונות 7, שתומכות בקושי בממשקי מגע: הם מתעלמים מהזום שלך. בנוסף אני נתקל בבעיות כאשר אני צריך להקליד אותיות כמו é או ñ, שאינן מופיעות על המקלדת. בדרך כלל זו אינה בעיה, נכנסים ללוח הבקרה של חלונות, בוחרים את המקלדת האנגלית הבינלאומית כאמצעי קלט ואתה מסודר. רק צריך להקליד ~ ואחריו n כדי לקבל ñ.

אבל האם זה באמת עובד בחלונות RT?

אחרי קצת ניסוי ותעייה, מצאתי את חברי הוותיק לוח הבקרה. משם הלכתי לשעון, שפה ואזור, ופתחתי את התפריט ו... את השיטה הלא נכונה. בגלל שאין אפשרות להגדלה, הבחירה באפשרות הנכונה מתפריט היא עניין של מזל. אתה צריך את האצבעות המשויפות שסטיב ג'ובס ירד עליהן כשנשאל לגבי טאבלטים קטנים.

כשהשתמשתי במשטח העקיבה בטאץ' קאבר העניינים השתפרו בצורה משמעותית. האצבעות השמנות שלי הפכו פתאום עדינות. זה עשוי להסביר מדוע מיקרוסופט מתעקשת למכור מקלדת עם הטאבלט שלה. בלעדיה, מדובר בחוויה מוגבלת, הוא לא מאוד שמיש.

יש גם את הממשק שנודע בעבר כמטרו ומוצע בחלונות 8 ובחלונות RT. הוא רק על פני השטח. השימוש באפליקציות אופיס או שינוי הגדרות מערכת, מקפיץ מיד את הממשק המוכר מחלונות 7. זה לא סוף העולם , הממשק יתפתח עם גירסאות עתידיות, אבל בינתיים הממשק המדובר רחוק מלהיות מלוטש דיו ואינו מספק חוויה אחידה. גם ההבטחה על כך שמיקרוסופט דמיינה מחדש את חלונות, לא מעמיקה מעבר לממשק המאוד נקי והיצירתי... על פני השטח.

לפחות הרגלית הנפתחת עובדת היטב, אם כי רק במצב אופקי, ואפילו אז רק אם אתה יושב. אם אתה מקליד בעמידה או רוצה שזה יעבוד במצב אנכי – שכח ממנו.

אני אשמור את הטאבלט לכתיבה אישית ומצגות כדי לוודא שאני לא מפספס איזה תכונה מוצלחת במיוחד. בינתיים אני מעוניין לדעת אם סטיב באלמר או חברי הנהלת מיקרוסופט משתמשים בטאבלט Surface במקום מקבוק אייר עם חלונות 8, שילוב מעולה באמת לדעתי.

ועכשיו לאייפד מיני

כמו קודמיו ומתחריו הנוכחיים, ההתקנה של האייפד מיני היא קלה ומהירה. אם כבר יש לך אייפון או אייפד מגובים ב-iCloud הכל עובר סנכרון ויורד אוטומטית למכשיר.

אבל מה בנוגע ל"מיני" שבאייפד?

אייפד מיניצילום: אי–פי

קניתי נקסוס 7 כשהוא יצא ואהבתי את העובדה שיכולתי להכניס אותו לכיס בג'ינס או במעיל. האייפד מיני גדול יותר מהנקסוס, ועדיין הוא יכול להיכנס לכיס הקדמי של רוב מכנסי הג'ינס. למרבה הצער הוא ארוך מדי לרוב הכיסים האחוריים. אבל הוא נכנס בנוחות לכיסי מעיל חיצוניים.

החומרה של האייפד מיני נראית מצוין בכל כיס שתשים אותה. הוא קל ודק וכיסוי האלומיניום משתלב היטב עם השוליים הקדמיים הלבנים. הרמקולים הקדמיים נשמעים היטב, למרות שלאוזני הם לא טובים או חזקים מאלה של האייפון האחרון, שהיוו בעצמם שיפור על פני דורות קודמים.

בכל הנוגע למסך, אני מסכים עם אלה שפחות התלהבו מהתצוגה של המיני. אני חושב שזאת התוצאה של רצון בתאימות. למיני יש אותו מספר של פיקסלים כמו האייפד 2, אבל הצפיפות שלהם גבוהה יותר. עם אותה ספירת פיקסלים כל האפליקציות פועלות ללא שינוי, הן פשוט קטנות יותר בגלל המסך. זה נראה פחות טוב מהאייפד 2, שלא לדבר על האייפד 3, שמצוייד בתצוגה עם צפיפות פיקסלים גבוהה יותר.

כשאתה קורא ספר באפליקציית קינדל או ב- iBooks, או מגזין כמו בלומברג ביזנסוויק על האייפון, לא מדובר פשוט בגירסת האייפד המכווצת לתצוגה הקטנה. האפליקציות מתאימות את התוכן שלהן, והן מותאמות כדי להיות קריאות בלי לכווץ או לאמץ את העיניים.

בואו נקווה שהאפליקציות הללו יותאמו יותר למסך האייפד מיני, בניגוד לגירסאות מכווצות של האפליקציות של האייפד 2.

שמענו גם תלונות על כך שהמסך אינו מסך רטינה, אבל אני חייב לפסול את עצמי מהדיון בנושא הזה. פעמיים חשבתי שהאייפד 2 הוא המכשיר עם הרזולוציה הגבוהה יותר. באביב האחרון כשקיבלתי אייפד עם רזולוציה גבוהה יותר, בביסטרו בסוהו כשראיתי מישהו מדפדף בתמונות יפייפיות באייפד שלו שאלתי אותו "אייפד 3"?
"מה? לא, זה האייפד 2 משנה שעברה".

כמה ימים לאחר מכן בפאריס מחקתי את כל המידע מהאייפד 2 שלי כדי לתת לחמותי במקום המקבוק אייר שעשה לה ולי צרות. אופס, בעצם מחקתי את ההגדרות באייפד 3 החדש שלי. לא נורא, הגיבוי ב-iCloud החיה אותו במהירות.

אז איזה מהמכשירים יהנה מעתיד מזהיר יותר?

האיכות הנמוכה של מסך המיני היא בעיה, ויכולה להעמיק כאשר אמזון ואנדרואיד ממשיכות לשפר את המצב אצלן, תוך כדי הורדות במחיר. אבל אני חושב שניידות עדיפה, העיצוב האלגנטי ואיכות החומרים, פלוס ההתאמה המיידית של מאות אלפי אפליקציות ישחקו תפקיד חשוב.

בכל הנוגע לעתיד ה-Surface, כפי שפיטר ברייט (אנליסט מיקרוסופט) סיכם בביקורת של הטאבלט החדש של רדמונד, הוא באמת צריך מקלדת ואמצעי הצבעה כדי שיהיה שמיש עם אפליקציות אופיס. זאת נקודה לטובת החלטת אפל לשמור על ההפרדה בין טאבלטים ולפטופים, וכך לתת לכל אחד מהם לעשות את מה שהוא עושה הכי טוב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ