מיקרוסופט מתקנת: ה-Surface זכה לקבלת פנים פנטסטית - גאדג'טים - הארץ

מיקרוסופט מתקנת: ה-Surface זכה לקבלת פנים פנטסטית

לה פאריסיאן ציטט את סטיב באלמר כאומר שהמכירות של הטאבלט היו צנועות; מיקרוסופט הבהירה שהמנכ"ל התייחס רק לערוצי ההפצה כמוגבלים

הארץ
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
הארץ

העיתון הצרפתי לה פאריסיאן כתב כי מנכ"ל מיקרוסופטא סטיב באלמר אמר שה-Surface, הטאבלט החדש של החברה, זכה להצלחה צנועה עד כה במכירות, ומיקרוסופט ביקשה לתקן את הרושם, ומסרה כי הוא זכה לקבלת פנים פנטסטית.

על פי הדיווח בעיתון הצרפתי, באלמר אמר כי הסיבה למכירות הצנועות היתה הזמינות המוגבלת - רק בחנויות של החברה בארה"ב ובחנויות המקוונות שלה בכמה מדינות. ואולם בהודעת הבהרה שפרסמה מיקרוסופט וצוטטה ב-Egadget היא כתבה כי לה פאריסיאן פירש לא נכון את הכוונה. לדבריה, באלמר התכוון לומר כי ערוצי ההפצה היו צנועים. "סטיב ציין כי המכשיר התקבל בצורה פנטסטית, ועל כן הוא הוסיף כי הוא 'יהיה זמין בקרוב במדינות נוספות ובחנויות נוספות".

מיקרוסופט הציבה את ה-Surface במרכז הבמה באירוע השקת חלונות 8 בחודש שעבר. מערכת ההפעלה והטאבלט כאחד מהווים את התשובה של מיקרוסופט להצלחה של אפל ואנדרואיד של גוגל בשוק המובייל.

אפליקציית הארץ - גם בחלונות 8

הגירסה הראשונה של ה-Surface מבוססת על מעבד ARM, ומציעה גירסה מותאמת של חלונות, בשם Windows RT. למרות שהממשק שלה דומה לזה של חלונות 8, יש כמה הבדלים מרכזיים בינה לבין המערכת המלאה. ראשית המעבדים, אבל גם העובדה שהיא לא תומכת בתוכנות חלונות קיימות כמו המערכת המלאה. ה-Surface מציע גם שתי מקלדות נלוות, שמתחברות לטאבלט. האחת מקלדת מגע בשם Touch Cover, והשנייה מקלדת עם מקשים רגילים בשם Type Cover.

מיקרוסופט תוציא בינואר שורה נוספת של דגמי Surface, שיהיו מבוססים על מעבדי אינטל ויצויידו בגירסה מלאה של חלונות 8.

באלמר חזר והזכיר ש-4 מיליון שדרוגים לחלונות 8 נמכרו בשלושה הימים הראשונים לאחר יציאת חלונות 8 לשוק.

תודה לנדב ששלח את הלינק ל-Engadget

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ