הארץ

סמסונג צפויה להציג טלפונים גמישים כבר בשנה הבאה, כך דיווחה רשת הבי-בי-סי. מדובר במכשירים עם מסכי OLED גמישים (Organic Light Emitting Diode).

דובר סמסונג אמר כי "ניתן יהיה לקפל את המסכים, לגלגל אותם והם יהיו עמידים מאוד בזכות השימוש בתשתית פלסטיק שהיא גמישה יותר, קלה יותר ודקה יותר מטכנולוגיית ה-LCD הקיימת".

לצד סמסונג ישנן כמה חברות אחרות כ-LG, פיליפס, נוקיה וסוני שעובדות כבר כמה שנים על פיתוחים בתחום. פרופסור אנדראה פרארי מאוניברסיטת קיימברידג' שעובד בשיתוף עם נוקיה סיפר לבי-בי-סי כי גם הם מפתחים מסכי תצוגה שניתן לקפל ולמתוח בנוסף למשטחים יוכלו לשמש בעתיד כחלק מטלפונים, טאבלטים או טלוויזיות גמישות. "סמסונג באמת די מתקדמת בתחום, אבל גם פה בקיימברידג', עשינו עבודה נהדרת על אבות טיפוס של נוקיה".

LG מייצרת מסכים גמישים המבוססים על תצוגת דיו אלקטרונית. דוברת החברה הסבירה כי הם יכולים לסייע בסביבה שבה יש חשש גדול לשבירה של מכשירים, ופוטנציאל הפיתוח העתידי שלהם הוא גדול.

מכשירים עם תצוגה גמישה של סמסונגצילום: סמסונג

פרופסור פרארי אמר כי העתיד של המכשירים הגמישים טמון בגרפין, אחד החומרים שנמצאים במוקד העניין של מדענים בשנים האחרונות. גרפין הינו שכבה אטומי פחמן בעובי אטום יחיד, אולם הוא נחשב לחומר חזק מאוד, יותר מיהלום. חוקרים מאמינים כי הוא יכול להחליף את הסיליקון בעולם של המכשירים האלקטרוניים. חוקרים מאמינים כי הוא יוכל גם לשמש ליצירת סוללה גמישה.

העתיד לפי סמסונג:

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ