הניסוי הראשון הוכיח: הנשק המודפס יורה, אבל לא הרבה

הרובה של Defense Distributed, שמעוניינת ביצירת ויקי-נשק, התפרק אחרי שישה כדורים בניסוי הראשון של האבטיפוס. צפו בניסוי

עודד ירון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עודד ירון

לנשק המודפס במדפסות תלת מימד יש עוד כברת דרך ללכת עד שיהיה כלי אמין, כך נראה לפחות מהניסוי הראשון בירי של Defense Distributed.

הניסוי של הקבוצה אותה מוביל קודי וילסון, בוצע ברובה AR-15 (ממשפחת ה-m-16 המוכרת לנו) שרק חלקו התחתון הודפס במדפסת תלת מימד. כלומר, המכלול הקנה יוצרו בשיטה הישנה.

הרובה אמנם ירה, אבל חלקו התחתון התפרק לאחר כמה יריות בודדות. הרובה עשה שימוש בכדורים בקוטר 5.7x28 FN, בדומה לתת מקלע P-90 ולא ב-5.56 מ"מ המוכרים יותר בארץ.

לדבריהם הם לא מופתעים מהתוצאה. "ידענו שזה היה סביר להניח שזה יתפרק", אמר וילסון למגזין וויירד. בפוסט בבלוג שלהם הם הסבירו כי מה שנשבר היתה הטבעת שעוטפת את החיבור לקת הנשק, שצריכה להתמודד עם הלחצים של הקפיץ והגזים. במסגרת הלקחים מהניסוי. הם מעריכים כי יצטרכו לחזק את החלק הזה בנשק.

הנשק לאחר היריצילום: Defense Distributed

Defense Distributed אינם הראשונים שהצליחו ליצור נשק פעיל שחלקו מיוצר באמצעות מדפסות תלת מימד. קדם להם מהנדס בשם מייקל גוסליק שייצר בעצמו את החלק התחתון של רובה דומה.

אבל, הקבוצה אינה מסתפקת ברעיון של ייצור נשק בעצמה במדפסות תלת מימד. היא רוצה גם להפיץ ברשת את הידע ליצירת אקדח להגנה עצמית, כך שכל אדם שמעוניין בכך ומחזיק במדפסת תלת מימד יוכל ליצור לעצמו נשק.

הקבוצה החלה את דרכה בתור קולקטיב מקוון רופף. ואולם היא שינתה את הכיוון שלה לאחר שמשכה את תשומת ליבה של התקשורת ושל הממשל האמריקאי.

הם הגישו בקשה לקבלת רשיון פדרלי לייצור נשק, אולם הם עדיין לא קיבלו תשובה על הפנייה. בנוסף להגשת בקשה להפוך למוסד ללא כוונות רווח, שיפעל להוצאה לאור של חומרים בעלי עניין לציבור - כלומר פרסום תוכניות הנשק ברשת. כמו כן, הם הקימו חברת מחקר בשם Liberty Laboratories, שאמורה לפתח ולייצר את כלי הנשק. חברה נוספת אחראית על הצד הכספי של הפרויקט.

ב-Wired מציינים כי הרובה הנוכחי עשוי להיות חוקי, מפני שכאמור הם לא ייצרו את החלק העליון. מצד שני העובדה שהוא ייצר נשק שעשוי לעבור בדיקה מבלי גילוי עלולה להוות בעיה חוקית. אם כי, ברגע שיהיה מדובר בנשק המלא, כולל קנה מתכת ומכלול, הוא לא יוכל להעביר אותו כמובן.

צפו בניסוי הכושל של הנשק המודפס:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ