מכה לאפל: פטנט "סטיב ג'ובס" בסכנה - גאדג'טים - הארץ

מכה לאפל: פטנט "סטיב ג'ובס" בסכנה

הפטנט שנוגע לפעולות במסכי מגע, נפסל בבחינה מחודשת של משרד הפטנטים האמריקאי; ההחלטה, שלה עשויה להיות נגיעה למשפטים שמנהלת החברה, עדיין טעונה אישור

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
הארץ

בעוד סמסונג ואפל שבו להתדיין בבית המשפט בנוגע לפסק הדין שהעניק לאפל פיצויים בגובה 1.05 מיליארד דולר, עכשיו נראה שאפל קיבלה מכה בלתי צפויה בתחום הפטנטים. על פי הדיווח של פלוריאן מולר בבלוג foss patents מסוף השבוע, משרד הפטנטים האמריקאי ביטל את אחד הפטנטים המרכזיים של אפל בהחלטה שטעונה עדיין אישור. כמו כן, אפל יכולה לערער על ההחלטה.

פטנט 7,479,949 שזכה לשם "פטנט סטיב ג'ובס" נוגע לרבות מהפעולות שנעשות במסכי מגע כמו צביטה להגדלה ומשיכת אצבע. הפטנט, מאפריל 2008, רשום על שמו של ג'ובס. ההחלטה מגיעה לאחר שבאוקטובר האחרון החליט המשרד לבטל פטנט אחר של אפל.

בבדיקה המחודשת של הפטנט, החליט המשרד האמריקאי לדחות את כל הפטנט. מולר מציין כי בשלבים המקדימים למשפט (שבוטל לבסוף) בין מוטורולה לאפל השופט קבע שחלקים מהפטנט לא תקפים וזיהה רק הפרות פוטנציאליות מינוריות. לבסוף, מציין מולר, השופט אסר על התייחסות לפטנט.

מומחים משפטיים מציינים כי מוקדם להספיד את הפטנט. בריאן לאב, מרצה למשפטים באוניברסיטת סנטה קלרה, אמר לוויירד כי דחיות כאלה לעתים רחוקות מביאות לביטול מוחלט של הפטנט. לדבריו, 89% מהפטנטים שורדים תהליך כזה בצורה כזאת או אחרת.

סטיב ג'ובסצילום: אי–פי

הפטנט נכלל גם במשפט בין סמסונג לאפל, ולדברי לאב, גם אם הפטנט יישאר על כנו בצורה שונה זה עלול לפגוע בפיצויים שלה. במידה שהוא ישונה, אפל תצטרך להתאים את הטענות שלה כדי להציל את הפטנט, היא לא תוכל לזכות בפיצויים על הפרות שהתרחשו לפני שהפטנט תוקן.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ