גוגל הוציאה את אפליקציית המפות החדשה לאייפון ולאייפד - גאדג'טים - הארץ

גוגל הוציאה את אפליקציית המפות החדשה לאייפון ולאייפד

משתמשים שהתגעגעו לאפליקציית המפות של גוגל יכולים להוריד אותה עכשיו; כעת היא מציעה גם ניווט קולי

הארץ
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
הארץ

גוגל הוציאה הלילה את אפליקציית המפות החדשה ל-iOS, והיא זמינה להורדה לאייפון אייפוד טאץ' ולאייפד. האפליקציה המחודשת מגיעה חודשים לאחר שאפל החליטה להפסיק את השימוש באפליקציה של גוגל, ששולבה במערכת ההפעלה, לטובת אפליקציית מפות משלה ב-iOS 6.

הצעד של אפל בוצע כחלק מניסיונה של אפל להיפרד מהשירותים של גוגל במכשיריה. ואולם לפחות בכל הנוגע למפות, ההחלטה לצאת עם האפליקציה לפני תום החוזה עם גוגל עלתה לחברה ביוקר.

הבעיות באפליקציית המפות התגלו לראשונה עוד לפני יציאתה הרשמית של iOS 6 למשתמשים, כשהתגלו טעויות במיקומם של חלק מהאוקינוסים. ואולם, גם כאשר המפות יצאו באופן רשמי המשיכו לצוץ טעויות מביכות, כולל צילומי אוויר מעוותים לחלוטין ומיקומים מוטעים של ערים, תחנות רכבת ומקומות נוספים.

הבעיות גרמו לטלטלה באפל. מנכ"ל החברה טים קוק הוציא התנצלות רשמית נדירה, ובכירים האחראים על הנושא פוטרו: סקוט פורסטול, האחראי על התוכנה בתחום המכשירים הניידים, וריצ'רד ויליאמסון שהיה אחראי ישירות לנושא המפות.

אפליקציית המפות החדשה של גוגל:

המבוכות לא הסתיימו גם לאחר ההתנצלות. רק השבוע דווח כי המשטרה באוסטרליה הזהירה מפני שימוש במפות לאחר שטעות של 70 ק"מ במיקום עיר במדינת ויקטוריה סיכנה את חייהם של נהגים שטעו בדרכם והלכו לאיבוד בשמורת טבע, חלקם למשך שעות ארוכות.

על פי דיווחים קודמים בתקשורת האמריקאית, אחת הסיבות המרכזיות להחלטת אפל היתה שגוגל סירבה לעדכן את האפליקציה שלה ולכלול בה בין היתר יכולות ניווט קולי. כעת, באפליקציה החדשה שמציעה גוגל להורדה, היא משלימה את החסר עם ניווט קולי, ואפשרות לניווט באמצעות תחבורה ציבורית, כמו גם מידע על צפיפות התחבורה. בנוסף האפליקציה מציעה את התמונות משירות Street View ותמונות לוויין.

ואתם מתכננים להוריד את האפליקציה?

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ