הלייזר שיספק חשמל למל"טים באוויר

חברת Lasermotive כבר הצליחה להשאיר מסוק זעיר באוויר במשך 12 שעות, למרות שהסוללה מספיקה לחמש דקות בלבד. עכשיו היא כבר משתפת פעולה עם לוקהיד מרטין

רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטרס

מדענים אמריקאים מפתחים שיטה להעברת חשמל באמצעות לייזר, ללא שימוש בכבלים. הפיתוח של חברת Lasermotive ממיר את החשמל לאור, משגר אותו וממיר אותו בחזרה לחשמל.

טום ניוג'נט, ממקימי Lasermotive, הסביר כי החברה מתמקדת בשלב זה בפיתוח שיטת טעינה לכלי טיס בלתי מאוישים (מל"טים). בשיטה זו הם אפילו לא יצטרכו לנחות כדי להיטען.

"העברת החשמל האלחוטית באמצעות לייזר יכולה לשמש כדי לאפשר למל"טים קטנים לעוף לכמה זמן שתרצה, מה שיכעול להיות מאוד חשוב, מפני שנחיתה עלולה לגרום להם נזק, ובמקרים רבים אתה לא רוצה שהם ינחתו", אמר.

החברה כבר הצליחה לאפשר למסוק זעיר להישאר באוויר במשך יותר מ-12 שעות. זאת למרות שהסוללה הפנימית שלו אמורה להספיק לחמש דקות בלבד. החברה משתפת פעולה עם לוקהיד מרטין כדי לספק חשמל למל"ט ה-Stalker של החברה. בניסוי שערכו ביולי השנה ה-Stalker הצליח להגיע ל-48 שעות טיסה.

בחברה מסבירים כי בעוד שהמרחק עשוי להשפיע על אובדן חלק מהאנרגיה שאותה הם מנסים להעביר, הבעיה המרכזית נובעת דווקא מ"בעיות בקליטה". כלומר, אם חלק מקרן האור לא נקלטת במטוס, הוא לא יקבל את מלוא האנרגיה. הבעיה חריפה יותר סמוך לקרקע בשל בעיות כמו אבק.

קרדיט: ג'יין רוס, רויטרס

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ