בקרוב תתחילו לדבר עם הטלוויזיה שלכם

סמסונג, LG וחברות נוספות מנסות לשנות את הדרך בה אנחנו מתקשרים עם הטלוויזיה. בינתיים לא הכל מצליח, אבל כולן בטוחות שדו"ח מיוחד מעבר לפינה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

בעתיד הלא כל כך רחוק בטטות כורסא ינופפו, יצביעו ויחליקו אצבעות כדי להפעיל את הטלוויזיות שלהם, קצת כמו שטום קרוז עשה בסרט "דו"ח מיוחד" משנת 2002. כך לפחות מאמינות היצרניות שמציגות את הטלוויזיות החכמות שלהם בתערוכת הגאדג'טים CES 2013 בלאס וגאס.

הטלוויזיות החדשות יוכלו לזהות מי צופה בהן, ולנסות לנחש מה הוא רוצה לראות. הן יכולות להגיב לדיבור בשפה חופשית ולהתחבר עם הסמארטפון שלכם בנגיעה אחת.

המטרה היא להפוך את הצפייה בטלוויזיה לחוויה קלה ונעימה יותר, בעוד הצופים עומדים בפני היצע הולך וגדל, ממאות ערוצים בכבלים או בלוויין ועד שירותי וידיאו מקוונים כמו הולו, נטפליקס ו-iTunes של אפל. שלט רחוק מסורתי שמאפשר לך לזפזפ בין ערוצים אחד אחרי השני נראה כבר מיושן.

בנאומו השבוע נשיא סמסונג, בו קיון יון אמר כי החברה מפתחת "טלוויזיות שיש להן את הכוח ליצור את החוויה הרגועה האולטימטיווית".

אבל אל תחששו מהאח הגדול שצופה בכם. יצרניות כמו סמסונג יאפשרו להפנות הצידה את המצלמות למעקב אחרי תנועת המשתמשים, שבאמצעותם הטלוויזיות מזהות את פקודות המשתמשים.

לזיהוי המחוות יש עדיין דרך ארוכה ללכת, ובחלק מההדגמות בתערוכת CES בלאס וגאס פקודות קוליות אבדו בתרגום.

בביתן העמוס של סמסונג, אחת מאנשי החברה הדגים כיצד מחוות ידיים משמשות למשחקי ילדים פשוטים. הרמת היד העלתה סמן על המסך, ותנועה של תפיסה החליפה את הקליק של עכבר המחשב.

אבל, כשהיא ניסתה אותן המחוות בתפריט הצפייה בטלוויזיה, המכשיר פשוט להגיב טוב. כשהיא ניסתה להעביר דפים בניפוף - כמו המלכה אליזבת המברכת את נתיניה - העמוד סירב לזוז שמאלה כפי שהיא ציפתה ממנו. נראה שהטכנולוגיה מגיבה פחות טוב מהקינקט של האקסבוקס 360 של מיקרוסופט.

מאוחר יותר, הטלוויזיה התקשתה להבין פקודות קוליות, גם בתא סגור של סמסונג. המכשיר התבקש למצוא סרט עם טום קרוז, ושלף טריילר של סרטו האחרון ג'ק ריצ'ר. ואולם, לאחר מכן כשהתבקש למצוא דרמות, והאופציה השלישית נבחרה, הוא פשוט חזר לחיפוש.

יש כמה אמצעים שנועדו לוודא שהטלוויזיה לא תפרש לא נכונה שיחות ומחוות שלא נועדו אליה. צריך ללחוץ על כפתור לפני שאתה נותן לה פקודה קולית, וצריך להישאר ללא תנועה למשך כמה שניות ולהרים יד אחת לפני שהסמן יופיע על המסך לפקודות במחוות.

פול גנגון, אנליסט טלוויזיה מחברת המחקר NPD אמר כי הטכנולוגיות עדיין בחיתוליהן. "רוב האינטראקציות שהתנסיתי בהן עם פקודות קוליות ומחוות... זה לא ממש מוצלח כרגע", אמר. "כרגע, הרבה אנשים בתעשייה פשוט מנסים לערוך ניסויים ביכולות האלה"

היכולות האינטראקטיוויות החדשות שמציעות יצרניות הטלוויזיות, עבדו קצת יותר טוב כשהיה מדובר בשלט הרחוק הישן, עם כמה טוויסטים חדשים.

השלט החדש של סמסונג כולל משטח מגע, שמאפשר לעבוד בין תפריטים כמו בסמארטפונים.

גם פנסוניק מציעה משטח דומה, ומיקרופון בשלט החדש שלה. אם כי הוא מתקשה מעט לזהות הפקודות קוליות. למשל הוראה להצגת שובר שורות בווידיאו העלתה דפדפן ובו תוצאות חיפוש בגוגל של התוכנית.

ה-"Magic Remote", השלט החדש של LG היה מדויק להפליא בכיוון סמן על המסך. הוא משתמש בבלוטות וג'יירוסקופ מובנה, והוא עבד אפילו במרחק גדול או כאשר הוא כוון לצד השני.

הפקודות הקוליות של LG עבדו היטב בחיפוש אחרי תוכניות בשידורי טלוויזיה, באפליקציות וידיאו, ואפילו ברשת. כאשר אחת המציגות לחצה על כפתור הקול ואמרה ערוץ 5, אחת מהתוצאות של מנוע בינג של מיקרוסופט היתה האתר של ערוץ 5 בלאס וגאס. כשביקשה את "עלייתו של האביר האפל", הטלוויזיה הראתה כי הסרט זמין לרכישה או השכרה באפליקציית Vudu.

טכנולוגיה נוספת שהוצגה בתערוכה בטלוויזיה של LG הראתה כיצד ניתן לשקף את מה שמוצג בסמארטפון או בטאבלט על המסך באמצעות תקשורת NFC. אחת המציגות נגעה עם טלפון אנדרואיד במעין משטח, וזה הספיק כדי לחבר בין הטלפון לטלוויזיה. על הטלפון הופיעו שני חיצים - האחד אפשר להציג את תוכן הטלפון בטלוויזיה והשני אפשר לעשות בדיוק את הפעולה ההפוכה.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ