האם בלקברי 10 תצליח להציל את RIM?

עם מגוון מכשירים חדשים, 15 אלף אפליקציות שהומרו למערכת ההפעלה ההחדשה וארגונים רבים שבוחנים את המערכת, גם המשקיעים מגיבים באופטימיות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

מפתחת הבלקברי, Research in Motion, מנסה לקדם מעבר של משתמשים  לסמארטפונים המבוססים על מערכת ההפעלה בלקברי 10, שצפויים לצאת לשוק בקרוב. המכשירים החדשים אמורים לסייע לה להיחלץ מהנפילה בנתח השוק שנגרמה על ידי הפופולריות של אפל ושל אנדרואיד. RIM מהמרת שמגוון המכשירים שהיא צפויה להשיק ב-30 בינואר יסייעו לה לשפר את מצבה.

מה שעשוי להיות מכריע להצלחה או לכישלון של מערכת ההפעלה והמכשירים החדשים הוא האופן בו הם יתקבלו בקרב לקוחותיהם הגדולים ביותר כמו חברות וגופי ממשל שונים, שהעריכו את יכולות האבטחה ששולבו במכשירי החברה.

בריאן לי, מנהל חשבונות בכיר בחברה, אמר לרויטרס כי היא מאוד נרגשת מהעניין והתגובות של בסיס המשתמשים לתוכנית שנועדה לעודד אותם לאמץ מכשירי BlackBerry 10. לי הוסיף כי יותר מ-1,600 איש בצפון אמריקה נרשמו לתוכנית BlackBerry 10 Ready (מוכן לבלקברי 10) ויותר מ-1,000 משתמשים בתוכנית, שמציעה גישה לשירותים, מידע וכלים שיקלו עליהם את המעבר לבלקברי 10 ול- BlackBerry Enterprise Server 10.

החברה מסרה כי השרת שנועד לנהל את המכשירים המריצים את מערכת ההפעלה החדשה נמצא בשלבי ניסוי בקרב יותר מ-130 סוכנויות ממשל וחברות בצפון אמריקה.

RIM היתה בעבר חלוצה בעולם הסמארטפונים, אך היא איבדה נתחים משמעותיים לאייפון של אפל ולשלל המכשירים המבוססים על אנדרואיד, אפילו בקרב אותם לקוחות עסקיים שהיו נאמנים למכשירי החברה. לי אמר כי בין הלקוחות שהתנסו בבטא של Enterprise Server 10 נמנות יותר מ-60 חברות מרשימת Fortune 500, וסוכנויות ממשל חשובות בצפון אמריקה.

האימוץ המוקדם של מערכת ההפעלה החדשה יכול לסייע להפיח חיים בחברה הנאבקת על חייה. מניותיה של ריסרץ' אין מושן ירדו ב-90% משיאה ב-2008, כשהיו שוות 148 דולר. המניות שירדו לשפל של 6.22 דולר בספטמבר, יותר מהכפילו את שוויין בארבעה החודשים האחרונים, עם הציפייה למערכת ההפעלה החדשה של החברה.

RIM מבטיחה כי הקו החדש של המכשירים יעבוד בצורה מהירה וחלקה יותר מהמכשירים הקיימים, והמשתמשים יזכו להיצע גדול יותר של אפליקציות. ההבטחה של החברה להיצע רחב יותר של אפליקציות זכתה לתימוכין באירוע Port-A-Thon שקיימה בסוף השבוע. באירוע שארך 36 שעות, מפתחים הוזמנו ליצור גירסאות לבלבקברי 10. תוך 37.5 הומרו כבר כ-15 אלף אפליקציות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ