האם הסמסונג גלקסי S4 יאפשר לגלול במבט?

עובד סמסונג אמר לניו יורק טיימס כי המכשיר החדש, שייחשף בשבוע הבא, כולל טכנולוגיה חדשה שתחסוך הרבה עבודת אצבעות

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הארץ

סמסונג צפויה להציג בשבוע הבא לראשונה את סמארטפון הדגל הבא שלה - הגלקסי S4, ועל פי מידע שהגיע לניו יורק טיימס, עיקר החידושים שלו הם בתחום התוכנה. אחד הבולטים שבהם היא תוכנה שתאפשר לגלול את הדף מבלי שהמשתמש ייגע במסך.

על פי הדיווח מפי עובד סמסונג, המכשיר יעקוב אחרי עיני המשתמש ויבין מה לאן לגלול. לדוגמא, כאשר עיניו יגיעו לתחתית המסך, הטלפון ימשיך בגלילה באופן אוטומטי לפסקה הבאה של הטקסט. המקור הבטיח כי סמסונג תדגים את הטכנולוגיה באירוע שיתקיים ב-14 במארס.

תימוכין לדיווח אפשר לקבל מהסימנים המסחריים שסמסונג הגישה בקשה לרשום באירופה בחודש ינואר ובארה"ב בפברואר. באירופה היא ביקשה לשמור את הזכויות על המונח “Eye Scroll” (גלילה עם העיניים), ובארה"ב היא ביקשה לשמור את הזכויות על  “Samsung Eye Scroll” . בנוסף, החברה גם רשמה זכויות יוצרים על המושג Eye Pause.

כידוע, כבר בגלקסי S3, סמסונג משתמשת בטכנולוגיה למעקב אחרי העיניים כדי לוודא שהמסך לא ייכבה באופן פתאומי כאשר מישהו מסתכל עליו.

קווין פקינגהם, ראש תחום המוצר בסמסונג, סירב לחשוף פרטים על הגלקסי S4. אבל הוא אמר לניו יורק טיימס כי החידושים לא יסתכמו רק בתוכנה, והבטיח ש"בסך הכל זה טלפון מדהים".

בינתיים החברה הוציאה אתמול טיזר ראשון, שלא באמת חושף פרטים אלא רק מנסה לגרות את חובבי הטכנולוגיה לקראת החשיפה:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ