האם גלקסי S4 יסייע לסמסונג לכבוש גם את ארה"ב מידי האייפון?

בעוד שסמסונג תפסה את הבכורה בשוק העולמי בשנה שעברה, אפל עדיין מובילה בהפרש ניכר במולדתה. אנליסטים מאמינים שהמכשיר החדש יכול להטות את הכף

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

עם השקת סמסונג גלקסי S4 הלילה החברה הדרום קוריאנית ירתה את יריית הפתיחה של קרב נוסף במלחמה המתמשכת שלה עם אפל על העליונות בשוק הסמארטפונים.

אירוע ההשקה שהתקיים בניו יורק נתפס כניסיון של סמסונג להביא את הקרב לשטחה של אפל, ועל פי דיווחים סמסונג מייצרת 100 מיליון מכשירי גלקסי S4, כך שהיא שמה את מלוא משקלה מאחורי המכשיר החדש.

סמסונג ואפל אחראיות לבדן לכמחצית ממכירות הטלפונים הסלולריים בעולם.  סמסונג מובילה את השוק הגלובלי, ואנליסטים מעריכים כי היא מכרה 63.7 מיליון סמארטפונים ברבעון האחרון של 2012. ואולם, אפל ממשיכה להוביל את השוק בארה"ב. חברת קומסקור, שעוקבת  שוק המכשירים הסלולריים מעריכה כי 48.9 מיליון מכשירי אייפון היו בשימוש בארה"ב בינואר 2013, לעומת 27.7 מיליון סמארטפונים של סמסונג.

אירוע ההשקה המלא של סמסונג גלקסי S4

מספר משתמשי האייפון בארה"ב צמח יותר ממספר משתמשי אנדרואיד, כולל סמסונג, בשנה שעברה. מספר המשתמשים בטלפון של אפל עלה ב-19 מיליון, לעומת 18.5 מיליון. בחודש דצמבר הפער לטובת האייפון עלה על חצי מיליון מכשירים. הצמיחה מיוחסת להשקת האייפון 5.

אבל אנליסטים מאמינים כי הגלקסי S4 יכול לשנות את המצב, וחלקם מעריכים כי משתמשי אנדרואיד חידו לסמארטפון החדש של סמסונג כדי לרכוש מכשיר חדש.

"זה הזמן של סמסונג", אמר לניו יורק טיימס גי'ן מונסטר, אנליסט בפייפר ג'פרי. "קל לראות שהם משיגים יותר תשומת לב הפעם מאי פעם בעבר". כריס ג'ונס, אנליסט בקנאליס, אמר כי "המומנטום של סמסונג היה אדיר, במיוחד אם אם אתה מסתכל איפה הם היו לפני שלוש שנים ואיפה הם היום".

"עכשיו אפל היא הטוענת לכתר, ובעצם הדינמיקות של הכוח השתנו כבר", אמר טרו קויטינן, אנליסט באלקסטרה. "פתאום אפל נראית קצת מתגוננת".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ