חצי מיליון הורדות לפייסבוק Home, אבל הביקורות קוטלות

יותר ממחצית המשתמשים, שדירגו את האפליקציה החדשה לאנדרואיד, נתנו לה רק כוכב מתוך 5. "זו אפליקציה פשוט מעצבנת" סיכם משתמש

אנה בורד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אנה בורד

פייסבוק הום, אפליקציית ה-Launcher החדשה של החברה לאנדרואיד, הורדה בידי יותר מחצי מיליון משתמשים בתוך כשבועיים – מספר מכובד שיכול להעלות חיוך על פניו של מארק צוקרברג. ואולם,  הציון הממוצע שקיבלה האפליקציה מהמשתמשים הוא 2.2 מתוך 5 כוכבים אפשריים.

האפליקציה, שניתנת להורדה בחינם, מחליפה את מסך הבית במכשירי אנדרואיד לניוז פיד של הפייסבוק ומציעה אפשרויות לצ'ט עם חברים גם כאשר אפליקציות אחרות פועלות.

500,000 אולי נראה כמו מספר קטן של התקנות, בהתחשב בעובדה שיש לפייסבוק מעל מליארד משתמשים פעילים חודשיים, אבל צריך לזכור שמערכת ה'הום' זמינה רק לחלק קטן מאוד ממכשירי האנדרואיד ולכן זה ציון דרך ראוי. אמנם היו שפרצו את המערכת ואפשרו את התקנתה על טלפונים אחרים, אולם את המקרים האלה לא ניתן לבחון.

קשה לומר שיש התלהבות גדולה בקרב מי שמשתמש במסך הבית החדש של פייסבוק, מדיווח ב-BBC עולה כי משתמשים רבים ב'הום' התלוננו על כך שהאפליקציה מקצרת את חיי הסוללה. כמו כן, נרשמו תלונות על כך שהתקנת 'הום' גרמה ליישומים אחרים המאפשרים למשתמש להגדירם כך שיתאימו לו באופן אישי, להפסיק לעבוד.

למעלה ממחצית מהמשתמשים שדירגו את האפליקציה ב Google Play -זיכו אותה רק בכוכב אחד, ורק 1,800 משתמשים הביעו שביעות רצון והעניקו לה ציון מלא של חמישה כוכבים. בעוד יש מי שיעיד ש'פייסבוק הום' הוא צעד חיובי בפיתוחה של פייסבוק, המבקרים יטענו שבאופן בו האפליקציה עובדת עכשיו, גם הגולשים המסורים ביותר של רשת החברתית, עלולים לנטוש.

משתמש באפליקציה סיפר ל-the INQUIRER: "ניסיתי את 'הום', ואני אומר בכנות שזה פשוט מוגזם. הייתי שמח אם זה היה רק מסך הנעילה אבל כמו שהיא עכשיו, זו אפליקציה פשוט מעצבנת". משתמש אחר אמר כי יש לאפליקציה כמה תכונות נחמדות, אבל בשורה התחתונה יש שם יותר מדי מידע".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ