במקלחת עם Glass: גוגל מדגימה איך משתמשים במכשיר

בעוד כמה מהמבקרים המוקדמים מתלהבים מהיכולות של המשקף החדש, אחרים מודאגים מהחדירה לפרטיות ומהשימוש בציבור; בינתיים החברה הציגה איך עובדים איתו

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הארץ

גוגל הוציאה סרטון הדרכה חדש שמסביר כיצד משתמשים בגוגל Glass. הסרטון יוצא בשעה שהפולמוס סביב המשקף החדש בשיאו. המשקף שהגיע רק לאחרונה למשתמשים הראשונים מעורר התלהבות רבה בקרב חובבי טכנולוגיה אך חששות רבים מפני העמקת החדירה של הטכנולוגיה לפרטיות של משתמשים והאנשים סביבם.

חלוצי המשתמשים, כמו בלוגר הטכנולוגיה רוברט סקובל, כתבו בימים האחרונים ביקורות נלהבות על הגאדג'ט החדש. סקובל למשל פרסם תמונה שלו עם המשקפיים במקלחת כדי להוכיח את עמידותם למים.

הוא הגדיר את המשקפיים המוצר המעניין ביותר מאז האייפון וכתב בהתלהבות ש"מעתה לא אחיה יום אחד בלעדיהם (או עם מוצר מתחרה). זה עד כדי כך גדול". הוא הוסיף שבכל השבועיים שחבש את המשקפיים רק אדם אחד ביקש ממנו להוריד אותם מחשש לפרטיותו.

לא מעט מהמשתמשים המוקדמים מזדהים עם ההתלהבות של סקובל אך יש גם מי שחולקים עליו. מייק בוצ'ר מ-Techcrunch כתב כי הצורך להביט למעלה כדי לראות את התצוגה לא היה נוח. המסך הזעיר של המשקף גרם לחבר המשתמש בעדשות מגע כאב ראש אחרי 10 דקות. גם השימוש בפקודות הקוליות היה מביך בחברת אנשים.

הוא הוסיף כי לדעתו המבוכה החברתית עשויה להיות הגורם לכישלון של Glass. "בסופו של דבר זה גורם לי לחשוב שלא ניתן יהיה להשתמש בגוגל Glass בחברה. אנשים בעולם הטכנולוגיה עשויים להשתמש בזה בחברה, להסתובב איתם בכנסים ולגגל אחד את השני, אבל אני מאמין שאנשים 'רגילים' לא יעשו זאת".

בוצ'ר כתב כי הוא מאמין שגוגל Glass יהפוך הסגוויי של העידן הנוכחי. "הוא יעורר הרבה רעש וייתפס שיכול לשנות את העולם, אבל בסופו של דבר המשקפיים ישמשו בעיקר עובדי מחסנים ושוטרי קניונים".

ביקורת דומה הגיעה מכיוון מפתיע. יו"ר גוגל אריק שמידט נשמע פחות נלהב כשהתייחס למכשיר החדש באירוע באוניברסיטת אוקספורד. הוא אמר לקהל ש"השליטה הקולית של המשקפיים היא הדבר הכי מוזר שיש".

הוא הוסיף כי יש לאמץ קודי התנהגות חדשים שיתמודדו עם מוצרים שיכולים לספק למשתמש מידע ולצלם תמונות ווידיאו בהיחבא. "כמובן שיש מקומות שבהם לא ראוי לחבוש את גוגל Glass".

שמידט ציין כי בניגוד לאנדרואיד, החברה תאשר כל אפליקציה שתפותח עבור המשקף לפני שזו תורשה להיכנס לחנות האפליקציות. "זה כל כך חדש שהחלטנו להיות יותר זהירים", אמר.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ