פורץ הכספומטים הכלוא פיתח אמצעי להגנה עליהם

ולנטין בואנטה נהג לספק לכנופיית פשע מאורגן ברומניה אמצעים לסריקת כרטיסי אשראי בכספומטים. עכשיו הוא פיתח מכשיר שימנע את הסריקה

רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטרס

ולנטין בואנטה יושב בתאו בכלא ומספר בגאווה על המכשיר שפיתח. לדבריו, הוא יכול להפוך את הכספומטים של העולם בטוחים, אפילו מפני פושעים מתוחכמים כמותו.

בואנטה בן ה-33, ריצה כבר שישה חודשים מתוך חמש שנות המאסר שנגזרו עליו בגין אספקת ציוד שאפשר לכנופיית פשע מאורגן להסתיר סורקי כרטיסי אשראי. הם שימשו להעתקת מידע מכרטיסי לקוחות וליצירת כרטיסים מזוייפים.

בואנטה אמר כי מאסרו ב-2009 ומשפטו הביאו אותו לידי חרטה אחרי שהבין מה עשה. זה גם הביא פרץ של השראה לסטודנט לעיצוב תעשייתי לשעבר. "שמחתי שנתפסתי. השחרור הזה פתח בפני את הדרך לעבוד בשביל הטובים", אמר.

"הפשע היה כמו סם בשבילי. אחרי שנתפסתי, שמחתי שהצלחתי להיחלץ מההתמכרות  לאדרנלין", אמר. "כך החל הפרק השני, שבו התחלתי לפתח פתרונות אבטחה". על הפיתוח הוא החל לעבוד כבר במהלך משפטו.

הבמה שבה הוא מציג את המוצר שלו בימים אלה הוא תא הכלא שאותו הוא חולק עם חמישה כייסים ופורצים.

"כל הכספומטים מיושנים, כך שבדרך כלל יש בהם פרצות. הם החולייה החלשה ביותר של ענף הבנקאות. כל כספומט יכול להיפרץ באמצעות סריקה. פיתרון האבטחה שלי, SRS, הופך את הכספומט חסין לפריצה".

בואנטה אמר כי המערכת יכולה להיות מותקנת בכל כספומט. היא מאפשרת להכניס את כרטיס האשראי מצידו הארוך ולאחר מכן היא מסובבת אותו, כדי למנוע מסורקים להינעל על הפס המגנטי.

על המערכת, שמומנה ופותחה בידי חברת MB Telecom, כבר נרשם פטנט, והיא זכתה השנה בפרס בתערוכת International Exhibition of Inventions בז'נווה. הממציא והחברה עדיין לא אומרים כמה היא תעלה אבל הם מתעקשים שהיא תהיה זמינה בקרוב.

"הוא ראוי להכרה", אמר השותף להמצאה ונשיא החברה, מירצ'ה טודור. "הוא משתתף בשיפור תדמית רומניה בחו"ל והוא ודאי יצטרף לחברה כשישתחרר".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ