סמסונג הודתה: הגלקסי S4 מהיר יותר בבדיקות ביצועים

אתר AnandTech גילה כי המעבד הגרפי של מכשיר הדגל של החברה פועל במהירות גבוהה יותר כאשר הוא עובר בדיקות ביצועים

גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

סמסונג הודתה כי המעבד הגרפי של הגלקסי S4 מואץ למקסימום בעת שהוא מריץ תוכנות לבדיקת ביצועים (בנצ'מארקים) ואפליקציות אחרות. זאת למרות שמהירותו נמוכה יותר כשהוא מריץ חלק מהמשחקים. תוכנות בנצ'מארק משמשות כדי להשוות את ביצועיהם של מכשירים שונים.

החברה התעקשה עם זאת כי היא עושה זאת כדי "לספק חוויית משתמש אופטימלית ללקוחותינו", מפני שכמה מהמשחקים עלולים להכביד על המעבד הגרפי וגם אפליקציות אחרות, כולל המצלמה יכולות לנצל את המהירות המלאה של המעבד הגרפי.

החשדות על הטיפול בתוכנה התעוררו אחרי שאתר AnandTech בדק טענות שהתעוררו בפורומים של Beyond3D, שם גילו שהמעבד הגרפי פעל במהירות מירבית של 533 מגה הרץ בחלק מהבדיקות, אך האט את מהירותו ל-480 מגה בשאר האפליקציות והמשחקים - ירידה של כ-10%.

אתר AnandTech נוהג לבצע בדיקות מעמיקות של גאדג'טים, ובנצ'מארקים מהווים חלק מכריע בבדיקות הללו. בבדיקה המקורית שלהם נראה היה כי המעבד עבד מהר יותר מבכל טלפון אנדרואיד כמעט בכל הבדיקות. "הגלקסי S4 מצליח לעבור את ה-HTC One בכ-17% פה. שוב, לא ברור מדוע אנחנו רואים ביצועים גבוהים מאלה שניתן במהירות השעון, אבל התוצאה היא שהגלקסי S4 יכול לספק ביצועי מעבד גרפי טובים מכל המכשירים מבוססי Snapdragon 600 כיום", כתב בריאן קלוג בשעתו.

קלוג ואנאד שימפי חזרו על הבדיקה וציינו כי הרצה של כל משחק, אפילו בכותרים התובעניים ביותר, המעבד פעל במהירות 480 מגה הרץ", אבל בשימוש ב-GLBenchmark, המשמשת לבדיקת מהירות, המעבד הגרפי עלה למהירות 533 מגה הרץ וגם המעבד הראשי הואץ כשנעשה שימוש בתוכנה. "תדר השעון המקסימלי זמין רק לאותם בנצ'מארקים ספיציפיים", הוסיפו.

בבחינה של קוד המערכת הם גילו מה שנראה כהגדרות שהאיצו את המעבד הגרפי כשתוכנת בנצ'מארק מסוימת מופעלת. זה עשוי לרמוז על כך שסמסונג דאגה שהטלפון יאיץ את מהירותו כשהוא נמצא בבדיקות של עיתונאים או חובבי טכנולוגיה.

"מה שזה אומר", הסבירו ב-AnandTech, "הוא שצריכים להיות זהירים כשמשווים מכשירי גלקסי 4 המבוססים על Exynos 5 Octa באמצעות כל הבנצ'מארקים המושפעים ומנסים להסיק מכך מסקנות. זאת נראית כמו אופטימיזציה שנועדה אך ורק ליצור תוצאות ברות שחזור (וגבוהות) במבדקי מעבדים, ולספק את תוצאות הבנצ'מארק הגבוהות ביותר למעבדים הגרפיים".

החברה אישרה בהודעתה כי "בתנאים רגילים הגלקסי S4 נועד לאפשר תדר מקסימלי של 533 מגה הרץ, אולם התדר המקסימלי של המעבד הגרפי הורד ל-480 לחלק מאפליקציות המשחקים שעשויות להוביל לעומס כשהן פועלות במשך תקופות זמן ארוכות על מסך שלם. בינתיים, תדר של 533 מגה הרץ ישים לאפליקציות שפועלות בדרך כלל במסך מלא, כמו ה-S Browser, הגלריה, המצלמה, נגנן הווידיאו וכמה אפליקציות בנצ'מארק, שדורשות גם הן ביצועים ניכרים".

"מהירות המעבד הגרפי המקסימלית של הגלקסי S4 מתאימה את עצמה כדי לספק חוויית משתמש אופטימלית ללקוחותינו ולא נועדה לשפר תוצאות בנצ'מארק מסוימות".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ