לראשונה מאז 1987 |

ממשל אובמה ביטל איסור על מכירת אייפונים בשל הפרת פטנט של סמסונג

ועדת הסחר הבינלאומי הורתה לאסור על מכירת אייפון 4 ואייפון 3GS, אך בממשל הסבירו כי חששו מההשפעה האפשרית על התחרות והצרכנים בארה"ב

אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אי-פי

ממשל אובמה הטיל וטו על איסור למכירת כמה ממכשירי האייפון והאייפד, שאמור היה להיכנס לתוקפו בארה"ב בשבוע הבא.

ועדת הסחר הבינלאומי הורתה ביוני לאסור על מכירת מוצרים ישנים של אפל, ובהם אייפון 4 ואייפון 3GS, אחרי שקבעה שהחברה הפרה פטנט של סמסונג שנגע להעברת המידע ברשתות סלולריות.

ההתערבות הנדירה של הבית הלבן מגיעה בשעה ששתי ענקיות הטכנולוגיה ממשיכות לנהל מלחמה נרחבת על זכויות יוצרים בעיצוב ובטכנולוגיה. לדברי סוזן כהן רוס, עו"ד לסחר בינלאומי, זו הפעם הראשונה מאז 1987 שבה הממשל הטיל וטו על החלטה כזו.

מייקל פרומן, יועץ הנשיא ברק אובמה על סחר בינלאומי, כתב כי החלטתו מבוססת בחלקה על "ההשפעה על תנאי התחרות בכלכלת ארה"ב וההשפעה על הצרכנים האמריקאים".

אפל טענה כי סמסונג התחייבה להעניק רשיונות לפטנטים שלה הקשורים לתקני טכנולוגיה אלחוטית, אולם היא מסרבת לקיים את הבטחתה. סמסונג אמרה כי אפל סירבה לשלם את התמלוגים בעבור הפטנטים שלה. סמסונג אמרה כי היא מאוכזבת מההחלטה והוסיפה כי החלטת ועדת הסחר מכירה בכך שסמסונג קיימה משא ומתן בתום לב, ושאפל סירבה לקחת רשיון".

קריסטין הוגו, דוברת אפל, מסרה כי "אנחנו משבחים את הממשל על עמידתו למען חדשנות במקרה חשוב זה. סמסונג טעתה כשניצלה לרעה את מערכת הפטנטים בצורה זו.

פרומן אמר כי ההחלטה אינה צריכה להתפרש כאילו סמסונג "אינה זכאית לפיצוי. להיפך, בעלת הפטנטים יכולה להמשיך ללפעול להגנה על זכויותיה בבתי המשפט".

שתי החברות הגישו בשנים האחרונות שורה של תביעות הדדיות בבתי משפט בארה"ב ובמדינות נוספות בטענה להפרת פטנטים בעיצוב ובטכנולוגיה של הטאבלטים והסמארטפונים.

בית משפט בקליפורניה העניק לאפל פיצויים בגובה של כמיליארד דולר בשנה שעברה, לאחר שקבע שסמסונג הפרה פטנטים של החברה. סכום הפיצויים צומצם מאוחר יותר ל-599 מיליון דולר.

עורכת הדין רוס אמרה כי הווטו שומט קלף מיקוח משמעותי מידה של סמסונג. לדבריה, אם האיסור היה נותר על כנו, היו לכך "השלכות משמעותיות על כולם בתעשייה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ