הרובוט היפני שמנסה לכבוש את החלל עם חיוך חמוד

יפן שיגרה רובוט נוסף לתחנת החלל הבינלאומית. מפתחיו מקווים שהוא ישמש כלי תקשורת בין האסטרונאוט היפני, וגם בינו לבין חברו הרובוטי שנותר על כדור הארץ

אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אי-פי

יפן שיגרה את האסטרונאוט הרובוטי המדבר הראשון לתחנת החלל הבינלאומית. Kirobo, ששמו שאוב מהמילים תקווה ורובוט, נכלל במטען של ציוד ואספקה שנשלח ביום ראשון על טיל ששוגר לתחנת החלל מטנגשימה ביפן.

הרובוט דמוי הילד נועד ללוות את האסטרונאוט קואיצ'י ואקאטה והוא יתקשר עם רובוט נוסף על כדור הארץ. לדברי המפתחים, ואקאטה צפוי להגיע לתחנת החלל בנובמבר.

הרובוט פותח בשיתוף פעולה של טומוטאקה טקהאשי, אוניברסיטת טוקיו, חברת הפרסום דנטסו וטויוטה. האתגר המרכזי היה לוודא שהוא יכול לנוע ולדבר בתחנת החלל שבה אין כוח משיכה. במסיבת עיתונאים שנערכה לפני השיגור אמר הרובוט "צעד קטן בשבילי, זינוק אדיר לרובוטים". 

הוא לא הרובוט היפני הראשון שמגיע לתחנה, או זה שחוזר על הקלישאה החללית הזו. ב-2011 כבר נשלח לתחנה Robonaut 2, שפתח את שהותו בציוץ בחשבון הטוויטר: "האלקטרונים האלה נהדרים! צעד קטן לאדם, זינוק אדיר לאנושות הפח" אחרי הפעלתו הראשונה.

יפן היא אחת המובילות בתחום הרובוטיקה אבל בגלל תרבות המנגה המפותחת שלה, יפנים נוטים להעדיף רובוטים חמודים דמויי אדם. הנטייה הזו עוררה לא אחת ביקורת בשל ההעדפה של רגש על פני יעילות.

אבל טקהאשי אמר כי השליחה של רובוט לחלל יכולה לסייע בכתיבת פרק חדש בהיסטוריה של התקשורת. "אני מקווה שהרובוט הזה יתפקד כמתווך בין אדם למכונה, או אדם והאינטרנט ולעיתים בין אנשים", אמר.

סוכנות החלל היפנית JAXA מסרה כי שיגור הטיל היה מוצלח והתנתקות החללית שנושאת את המטען בוצעה כ-15 דקות לאחר ההמראה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ