גוגל, הגיע הזמן לאנדרואיד בטעם הודי

חובבי אנדרואיד בהודו מבקשים מהחברה לקרוא לגרסה הבאה של מערכת ההפעלה הניידת שלה על שם הממתק ההודי לאדו

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הארץ

גוגל הכריזה בשבוע שעבר כי הגרסה הבאה של אנדרואיד, מערכת ההפעלה הניידת שלה, תיקרא Kit-Kat על שם חטיף השוקולד המפורסם. ההכרזה הנחילה אכזבה לקהל הגיקים ההודים שמנסים למשוך את אנדרואיד מזרחה, כלומר לבקש מגוגל שהגרסה הבאה תהיה קרויה על שם ממתק הודי.

נסטלה, יצרנית הקיט-קט, כבר התאימה את אתרה לשיתוף הפעולה והעלתה סרטון שצוחק קצת על אפל וקצת על גוגל וקצת על כל סרטוני השיווק המהללים של חברות הטכנולוגיה.

הסרטון של קיט-קט

אבל, בשביל קהילת חובבי הטכנולוגיה ההודים מדובר בסך הכל באכזבה. בשנה שעברה פתח אתר Pricebaba במסע שכנוע כדי לגרום לגוגל את הממתק ההודי קג'ו-קטלי, שלפי ויקיפדיה מבוסס על אגוזי קשיו, חלב ופירות יבשים.

הם לא הסתפקו רק באתר המוקדש ליוזמה, אלא שלחו קופסאות של הממתק למנכ"ל גוגל לארי פייג', ולאנדי רובין שהיה אחראי על אנדרואיד עד לפני כמה חודשים. כאמור, המאמצים לא צלחו וגוגל בחרה הפעם בממתק קולוניאליסטי ששורשיו באימפריה הבריטית.

כשלון הקמפיין למען הקג'ו קטלי לא ריפה את ידיהם של מובילי הקמפיין. עכשיו הם יוצאים במאמץ חדש לקראת הגרסה הבאה, והפעם המטרה היא לאדו, פטיפורים הודיים העשויים מחלב מרוכז, ואגוזים.

"אנחנו הודים. יש לנו לב גדול", נכתב באתר הקמפיין. "אנחנו מבינים שייתכן שיש לחצים מסחריים לעשות זאת. או שאולי הקולות שלנו פשוט לא רמים מספיק כדי להפוך את קג'וקטלי אנדרואיד למציאות. אנחנו עדיין אוהבים את אנדרואיד ואנחנו נחושים לראות גרסה של אנדרואיד שנקראת על שם ממתק הודי".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ