סמואל גיבס, גרדיאן

הצטרפו אלינו לעדכונים החיים

אפל צפויה לשבור את המסורת שלה ביום שלישי, ולחשוף שני מכשירי אייפון, ולא מכשיר יחיד כפי שנהגה עד כה.

אחד מהם צפוי להיות מכשיר זול יחסית שייקרא האייפון 5C, והשני, מכשיר הפרימיום האייפון 5S, צפוי להגיע בצבעים שונים, עם מעבד חזק יותר ואולי אפילו קורא טביעות אצבע.

הנה סיכום קצר של התחזיות המרכזיות לקראת האירוע, שיתקיים הערב:

שמועות כמעט ודאיות

מכשיר הדגל החדש של אפל ייקרא האייפון 5S

מנכ"ל אפל טים קוק באירוע חשיפת האייפון 5 בשנה שעברהצילום: רויטרס

כמו במקרה של האייפון 5C, דליפות ממפעילות סלולריות רמזו כי אפל שומרת על שיטת השמות הנוכחית שלה. מאחר שסביר להניח כי המכשיר הזול ייקרא האייפון 5C, ה-5S עשוי להיות השם החדש שיבדיל אותו מאחיו החדש ומקודמיו בשרשרת.

האייפון 5S מבשר את תום עידן השחור ולבן

מאז השקת האייפון 3G ב-2008, אפל הציעה את הסמארטפונים בשני צבעים, שחור ולבן. על פי תמונות שדלפו מחברות סיניות שמייצרות עבור אפל את המכשירים, נראה שהחברה תציג את האייפון 5S ביותר צבעים, כולל זהב או שמפניה ליתר דיוק. מה שנשמע הגיוני לנוכח ניסיונה לקלוע לטעמם של לקוחות בשווקים באסיה, שם היא מנסה להגדיל את נתח השוק שלה.

אפל תשדרג את המצלמה באייפון 5S

לנוכח ההיצע של המתחרות כמו מצלמת ה-13 מגה פיקסל של הסמסונג גלקסי S4, נראה מאוד סביר שאפל תשווה לפחות את היכולות של המצלמה שלה על פני מצלמת ה-8 מגה פיקסל הקיימת בדגם הנוכחי.

העיצוב החיצוני של האייפון 5S יישאר כמעט זהה לאייפון 5

לאפל יש היסטוריה של שינוי העיצוב החיצוני של האייפון רק בכל דור שני של המכשיר, וכאשר היא לא משנה את העיצוב היא מתמקדת בשינויים פנימיים כמו מעבד, מצלמה ויכולות נוספות. ההיסטוריה של החברה וחלקים שדלפו מצביעים על כך שאפל תשמור על הקו המוכר שלה ותשפר את היכולות של האייפון 5S, מבלי לשנות את הצורה החיצונית.

קצת פחות בטוח

האייפון 5S יסרוק את טביעת האצבע שלכם

שמועות שנפוצו לאחרונה טוענות כי אפל עשויה לשלב קורא טביעות אצבעות, יכול להיות שהוא ישולב בכפתור הבית, כדי לשפר את האבטחה של המכשיר. בתיאוריה תוספת כזו תשחרר את המשתמשים מהצורך בססמה, ובמקום זה הם יוכלו להסתפק בהעברה זריזה של האצבע על כפתור הבית. הדבר משתלב עם הרכישה שביצעה אפל לאחרונה, של חברת AuthenTec שמתמחה בחיישני טביעות אצבעות.

מאוד לא סביר

האייפון יתמוך בטכנולוגיית NFC

אפל נמנעה עד כה מלהשתמש בטכנולוגיית near-field communication, המשמשת במכשירים אחרים לצרכים כמו תשלומים באמצעות הסמארטפון. היא העדיפה עד כה להשתמש במערכות אחרות כמו ה-PassBook. לכן, השמועות שאפל תשלב שבבי NFC במכשירים שלה נראות מאוד לא סבירות.

טעינה אלחוטית תגיע לאייפון 5S?

טעינה אלחוטית צומחת בשנים האחרונות ונכנסת למיינסטרים. הרבה יצרניות טלפונים, כולל נוקיה, שחטיבת המובייל שלה נרכשת בידי מיקרוסופט, וסמסונג מספקות יכולות טעינה אלחוטית עם מכשירי הדגל שלהם, בין אם ישירות לגוף הטלפון ובין אם באמצעות כיסויים חיצוניים או אביזרים נוספים. אפל עשויה לשלב טעינה אלחוטית באייפון 5S אבל זה לא סביר לנוכח השליטה החמורה שלה על שוק האביזרים הנלווים.

ספינת הדגל הבאה של אפל תתרחב למסך של 6 אינץ'

שמועות נוספות שנפוצו לאחרונה טענות כי החברה מתנסה עם טלפונים בעלי מסכים גדולים המכונים פאבלטים. ייתכן שאפל מפתחת מכשירים גדולים איותר, אבל מאוד לא סביר שהיא תשנה את הפורמט של האייפון 5S, במיוחד לא בשלב כה מאוחר.

עם צניחה במחיר המניה וספקולציות על כך שאפל כבר לא מובילה את החדשנות, אייפון 5S צריך להיות עוד כוכב מכירות כדי לענות לקריאות מוול סטריט ולהשתיק את המצקצקים בתקשורת.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ