הסמארטפון שיאבק בזיהום ויקל על הכיס

קמפיין חדש שעלה אתמול מנסה לקדם יצירה של טלפון סלולרי מודולרי, שלא יחייב החלפה של כל המכשיר כל פעם שרוצים לשדרג או כשמשהו מתקלקל

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

בעוד שכל חובבי הטכנולוגיה נשאו אתמול את עיניהם לקופרטינו, קליפורניה כדי לראות איזה אייפונים אפל שולפת הפעם מהכובע, בפינה אחרת של הרשת חשף מישהו רעיון מעניין בהרבה, גם אם לא בטוח שהוא ישים כל כך.

המטרה של דייב הקנס, היא לצמצם בכמות הזבל האלקטרוני האדירה שאנחנו מייצרים כל פעם שאנחנו ממהרים להחליף טלפון רק כי משהו אחד התקלקל, או כי הגיע העת לשדרג את המעבד או הזיכרון. הפיתרון שהוא מציע הוא סמארטפון שנראה קצת כאילו נשלף מערכת לגו, ומזכיר לפחות במעט את מודו של דב מורן.

במקום שכל החלקים השונים כמו GPS, מסך, מצלמה, מעבד וסוללה יתחבאו להם עמוק בתוך המכשיר, הוא רוצה שכולם יגיעו כמעין קוביות בגודל שונה שמתחברות חיצונית ללוח יחיד. כך, לדבריו, יהיה גם לעשות התאמה אישית של המכשיר לכל משתמש. לדוגמה, אם יש צורך בסוללה גדולה יותר, או ביותר זיכרון.

כמובן שהרעיון שעשוי להיות טוב לסביבה לא ימשוך בהכרח מותגים גדולים כמו סמסונג או אפל. אחרי הכל החברות הללו מתקיימות על מכירות של טלפונים שונים רק במעט (סליחה, הם מחוללים מהפכה) מדי שנה. אבל, אפשר לראות איך הרעיון יקרוץ דווקא ליצרניות החלקים עצמם. הקנס מציע ליצור פלטפורמה פתוחה שתלווה בחנות שתאפשר ליצרניות שונות להציע חלקים מותאמים למכשיר.

מלבד הקושי האפשרי לגייס את תמיכתן של חברות גדולות, לדברי גולשים ב-Reddit הרעיון עשוי להיות קשה מאוד לביצוע מבחינה הנדסית. אחרים תהו אם כל התוספת של אריזות הפלסטיק לכל רכיב לא מהוות בעצם החמרה של הבעיה הסביבתית בטווח הארוך. כדאי לציין שרוב מכריע של הגולשים, גם הטכניים שבהם, התלהבו מהרעיון - עד כדי כך שהאתר שלו, phonebloks.com, קרס.

כאמור, הטלפון נמצא כרגע רק בשלב הרעיוני אבל הוא מנסה לעורר את תשומת הלב של חברות, מפתחים ומעצבים באמצעות הקמפיין ששיאו הוא ב-29 באוקטובר. לצורך זה הוא מבקש לגייס את עזרת הגולשים בתקווה שיעזרו לו לעורר את המודעות למכשיר באמצעות קמפיין באתר thunderclap.it.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ