הארץ

ההשקה של iOS 7 אינה אחת המוצלחות בדברי הימים של אפל. התלונות על תקלות ומחלות ילדות אולי לא חריגות, אבל הדיווחים על אנימציות שגורמות לחלק מהמשתמשים בחילה ולאחרונה גם על מסך המוות הכחול כבר משרים אווירה קצת פחות נעימה. על פי דיווח ב-CNET, יש כבר מי שהחליט שהשדרוג הוא סיבה מספיק טובה כדי לתבוע את אפל.

מארק מינאכר הגיש תביעה נגד מנכ"ל אפל טים קוק בבית משפט בסן דייגו, קליפורניה, בדרישה להסרת קובץ ההתקנה של iOS 7, שנטען באופן אוטומטי למכשירים כשהם מחוברים לווייפיי. הדבר עורר ביקורת של משתמשים, למרות שהקובץ לא מופעל ללא התערבות של המשתמש, ולמעשה אפל השתמשה באותה שיטה גם במעבר מ-iOS 5 ל-iOS 6. עם זאת המכשיר שואל את המשתמשים שוב ושוב אם הם רוצים לשדרג את המכשיר.

המדיניות הזו, בשילוב עם אחידות המכשירים, סייעה לאפל לקדם את המעבר למערכת החדשה, ולפי המעקב של Mixpanel עד עתה יותר מ-72% ממכשירי האייפד והאייפון עברו למערכת החדשה. אבל, מי שלא מעוניין במעבר לגרסה החדשה עשוי למצוא את עצמו עם קובץ שגודלו עשוי להיות יותר מ-1 ג'יגה בייט.

צילום: רויטרס

מינאכר דורש שאפל תספק דרך להסיר את הקובץ, כפי שדרש גם ארגון . "ההתעלמות של אפל מהעדפות הלקוחות ביחס ל-iOS 7 היא ביריונות תאגידית", טען. "סטיב ג'ובס היה קשה עם עובדים בשל הניסיון לשמח לקוחות, אבל טים קוק ככל הנראה מטפח תרבות של בוז לשביעות רצון הלקוחות לטובת מרדף אחרי רווחי החברה. זוהי מדיניות שעתידה להיכשל".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ