"הקינקט של העתיד" מסתכל דרך קירות

סטודנטים ב-MIT הציגו לאחרונה פיתוח שמאפשר לזהות מיקום של אדם מעבר לקיר באמצעות גלי רדיו

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ

הקינקט של מיקרוסופט ואחריו ה-Leap Motion הצליחו לשנות את הדרך שבה אנחנו  משחקים (חלק מה)משחקים והם מסמנים נתיב אפשרי לעתיד האינטראקציות שלנו עם המחשבים. חוקרים ב-MIT מנסים לקחת את הרעיונות שלהם רחוק יותר.

הצוות פיתח את מה שהם קוראים לו "הקינקט של העתיד", שעוקב אחרי המשתמש גם אם הוא לא נמצא בחדר. בניגוד לקינקט, המכשיר לא באמת עוקב אחר תנועות הידיים של המשתמש, אלא אחרי המיקום שלו, בדיוק של כ-10 ס"מ, מבלי שהאדם שאחריו עוקבים יחזיק משדר מסוג כלשהו. מצד שני הוא יכול לעקוב אחרי אדם אחד בלבד, והוא דורש שהאזור יהיה נקי יחסית מהפרעות.

המכשיר מורכב משלוש אנטנות רדיו שמכוונות אל הקיר במרחק של כמטר אחת מהשנייה. החוקרים מפענחים את אותות הרדיו באמצעות מכשור נוסף. החוקרים הגישו בקשה לאישור פטנט על הטכנולוגיה.

הם מאמינים שלמערכת יש יישומים שחורגים מעולם הגיימינג. ואכן, כבר היום יש מערכות ביטחוניות שנועדו לאפשר לחיילי יחידות שונות לזהות אם יש אנשים בתוך חדרים, עוד לפני הפריצה אליהם. 

"מה שאנחנו עושים הוא זיהוי מיקום דרך הקיר מבלי שתצטרך להחזיק משדר או מקלט, פשוט באמצעות שימוש ההחזרות של הגוף האנושי", אמר פאדל עדיב, דוקטורנט שעובד על הפיתוח ל-IDG לאחרונה. "מה שמרשים הוא שהדיוק שלנו הוא אף גבוה מזה שמושג באמצעות wifi".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ