אפל ומיקרוסופט שוב תוקפות את אנדרואיד בבית המשפט

קונסורציום רוקסטאר, שבו הן חברות, הגיש שורה של תביעות נגד גוגל, סמסונג, HTC ואחרות בטענה להפרת פטנטים שנרכשו מחברת נורטל

גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גרדיאן

קבוצת חברות ובהן אפל, מיקרוסופט וסוני הגישו ביום חמישי מבול של תביעות נגד יצרניות סמארטפוני אנדרואיד ובהן גוגל. התובעות שייכות לקונסורציום רוקסטאר, שכולל גם את בלקברי ואריקסון, ורכש את הפטנטים של חברת נורטל פושטת הרגל בעבור 4.5 מיליארד דולר.

החברות הגישו לבית משפט מחוזי בטקסס תביעות נגד סמסונג, HTC, Huawei וארבע חברות נוספות בטענות להפרת פטנטים. מדובר בחברות שמשתמשות באנדרואיד, מערכת הפעלה מבוססת לינוקס שפיתחה גוגל.

לטענתן גוגל הפרה שבעה פטנטים, ובהם כאלה שנוגעים לטכנולוגיה שמסייעת להתאים פרסום לחיפושי אינטרנט רלוונטיים - כלומר תביעה שנוגעת לליבת העסקים של גוגל.

ב-2011, גוגל הציעה 900 מיליון דולר לרכישת הפטנטים של נורטל. החברה הגדילה את ההצעה שלה פעם אחר פעם עד שהגיעה ל-4.4 מיליארד, רק כדי להפסיד לקונסורציום שהציע 4.5 מיליארד. לאחר מכן, גוגל רכשה את מוטורולה מוביליטי, חטיבת הטלפונים של מוטורולה, בעבור 12.5 מיליארד דולר - בעסקה שנועדה בין היתר כדי להשיג את הפטנטים של מוטורולה.

"למרות שנכשלה בניסיונה לרכוש את הפטנטים במכירה גוגל הפרה אותם וממשיכה להפר אותם", נטען בתביעה.

גוגל סירבה להגיב לדיווח, ונציגי סמסונג, חואהוויי, HTC ורוקסטאר לא היו זמינים.

התביעה היא חוליה נוספת בשורה ארוכה של קרבות משפטיים שמנהללות אפל, מיקרוסופט ואחרות נגד גוגל, ויצרניות אנדרואיד השונות. במקרה המפורסם ביותר, פסק בית משפט כי על סמסונג לשלם 1.05 מיליארד דולר פיצויים לאפל, אולם הסכום הופחת מאוחר יותר. גם HTC נגררה לקרבות המשפטיים, אך בנובמבר 2012 השתיים הכריזו על תום המאבקים המשפטיים ביניהן

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ