העתיד לפי גוגל-מוטורולה: מכונת אמת בקעקוע אלקטרוני

החברה שנרכשה ע"י גוגל, הגישה בקשה לפטנט על קעקוע שיכול לשמש כמיקרופון לצורך שיחות טלפון או מתן פקודות קוליות למכשירים, אך גם כמעין תחליף פוליגרף

עודד ירון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עודד ירון

מחשוב לביש הולך ותופס תאוצה בשנים האחרונות בזכות פיתוחים שונים כמו שעונים חכמים ומשקפיים חכמים מבית גוגל וחברות אחרות. אבל גוגל לא מסתפקת במשקפי גוגל גלאס, או  בשעונים של סמסונג, סוני ואחרות, והיא עובדת על פיתוח מחשוב שצמוד לעור (לפחות זמנית). כך לפחות מדווח באתר The Register הבריטי שמגלה כי מוטורולה מוביליטי, אותה רכשה גוגל, הגישה בקשה לפטנט על קעקוע אלקטרוני חכם שיכול לשמש גם מיקרופון וגם כמעין תחליף פוליגרף, כלומר מכונת אמת.

קעקוע אלקטרוני לא מחייב ציור באמצעות מחט שחודרת לעור אלא מדובר במעגל אלקטרוני שמודבק לעור לתקופה של כשבועיים, כפי שהדגימו חוקרים בקבוצת המחקר רוג'רס בשנה שעברה. הקעקוע שלהם היה מדבקה אלקטרונית שכוללת חיישנים שבוחנים מדדים בריאותיים שונים כמו לחץ דם.

הפטנט של מוטורולה מוביליטי עוסק בקעקוע אלקטרוני שבו מוטמע מיקרופון, שיוכל להתחבר לטלפון סלולארי ולגאדג'טים אחרים כמו גוגל גלאס או לחלופין למחשב, באמצעות שלל טכנולוגיות אלחוטיות כמו בלוטות או NFC. האנרגיה הדרושה להפעלת המיקרופון יכולה, לדברי מוטורולה, להגיע מכמה חלופות כמו פאנל סולרי, טכנולוגיה אלקטרו-מכנית ועוד.

קעקוע אלקטרוניצילום: אי-פי

לפי בקשת הפטנט, היישומים של גאדג'ט כזה הם רבים. ראשית הוא יכול לסייע לשוחח ולשמוע קול באיכות סבירה גם בתנאי רעש. בנוסף, מוטורלה מתכננת לאפשר להשתמש במיקרופון כדי לתת פקודות קוליות למכשירים שונים. לכך נוספים יישומים כמו הפיכת הקעקוע עצמו למעין תצוגה, אבל ברג'יסטר ציינו כי מיקומה על הצוואר עשוי להקשות על הלובש לראות אותה.

היישום המעניין והמטריד ביותר הוא כמובן האפשרות להשתמש במדבקה כמעין מכונת אמת. זאת על ידי שילוב חיישן לבדיקת שינויים במוליכות החשמלית של העור - אחד המדדים שמשמשים מפעילי פוליגרף כדי לנסות לזהות שקרים.

מוטורולה כבר הציגה בעבר תוכניות אפשריות נוספות לשימוש בקעקוע אלקטרוני. בוועידת D11 של הוול-סטריט ג'ורנל שהתקיימה ביוני השנה סיפרו דניס וודסייד, מנכ"ל החברה, ורג'ינה דוגן, סגנית הנשיא למחקר מתקדם, כי החברה מפתחת שיטה להשתמש במדבקה כזו כדי להקל על זיהוי משתמשים וכניסה לשירותים שונים מבלי הצורך להכניס סיסמה. באותו אירוע הם גם הציגו גלולה שיכולה לשמש לזיהוי המשתמש.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ