דיווח: פייסבוק במגעים לרכישת יצרנית מל"טים

Titan Aerospace מפתחת מטוסים שיכולים לטוס שנים בלי הפסקה. פייסבוק מחפשת דרכים להביא אינטרנט לפינות הנידחות ביותר של העולם. האם היא מצאה את הפיתרון?

"הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
"הארץ"

פייסבוק מנהלת מגעים על רכישת Titan Aerospace, שמפתחת מל"טים שיכולים לשהות באוויר שנים, כך דווח ב-TechCrunch. גורם המכיר את הנושא אמר לאתר כי המחיר הנשקל הוא 60 מיליון דולר.

על פי הדיווח, התקווה של פייסבוק היא שהמל"טים הללו יוכלו לסייע בקידום Internet.org, יוזמה שאמורה לקדם את הבאת האינטרנט ל-5 מיליארד האנשים שעדיין לא מחוברים לרשת. ליוזמה שותפות חברות נוספות כמו אריקסון, קוואלקום ונוקיה.

Titan פיתחה עד כה שני דגמי מל"טים בשם Solara 50 ו-Solara 60. כפי ששמם יכול לרמז, הם מקור האנרגיה שלהם הוא קרני השמש והם מכוסים בפאנלים סולאריים. חברת טיטאן מתייחסת אליהם כאל "לוויינים אטמוספריים", ולא בכדי. המל"טים הללו יכולים לשייט בגובה 20 ק"מ מעל גובה פני הים במשך חמש שנים.

היכולת הזו להישאר באוויר זמן רב, יכולה להפוך אותם לכלי טוב לאספקת חיבורים לאינטרנט במקומות מרוחקים, שהצבת תשתית של כבלים יכולה להיות קשה עד בלתי אפשרית. על פי הדיווח של האתר, פייסבוק מעונינת לשגר כ-11 אלף מל"טים כאלה.

פייסבוק אינה היחידה שבוחנת אפשרויות לשימוש בכלי רכב אוויריים לאספקת אינטרנט למקומות מרוחקים. גם גוגל הציגה בעבר את Project Loon, שמנסה להגיע לאותה מטרה באמצעות בלונים פורחים. ב-TechCrunch מציינים כי גם פייסבוק עובדת על פיתוח דומה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ