InkCase Plus: הכיסוי שיחסוך לכם סוללה בסמארטפון

המסך הוא זולל הסוללה הגדול ביותר במכשיר שלכם, ולחברת OAXIS יש פיתרון שייתן לו להישאר במנוחה - כיסוי עם מסך E-Ink משולב

גד גניר
גד גניר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גד גניר
גד גניר

בתחילת שנות ה-2000, לפני עידן הסמארטפונים, אחת התצורות הפופולריות ביותר לטלפון סלולרי היתה ה-ClamShell, או בעברית, טלפון צדפה. במכשירים האלו ניתן היה לבחור במענה ע"י פתיחה של המכשיר, או ע"י פתיחה ולחיצה על Send לאחר שראינו את מספר הטלפון של המתקשר. בשלב מסוים נוספו למכשירים בתצורה הזאת מסכים חיצוניים, שהציגו את המספר של המתקשר, וחסכו את ביצוע הפעולה הפיזית של פתיחת המכשיר והתבוננות במסך הראשי שלו.

בשנים 2009-2010 מכשירי הצדפה החלו להידחק לשוליים ונשארנו בעיקר עם סמארטפונים בתצורה קלאסית, מכשיר שאת רוב חזיתו מאכלס מסך גדול שברוב המקרים מהווה צרכן עיקרי של כוח הסוללה, וגם חשוף לסכנות כמו נפילה או פגיעות אחרות. בתוך זמן קצר החלו להופיע בשוק כיסויים עם מכסה קדמי, חלק מהם משמשים כארנקים עם חריצים לכרטיסי אשראי.

הכיסויים האלו אמנם סיפקו הגנה מסויימת לטלפונים, אך כדי לעשות שימוש בטלפון אתם חייבים לפתוח את הכיסוי. עם השקת ה-Galaxy S4, וה-LG G2, זן חדש של כיסויים עם כיסוי חיצוני התחיל לצבור פופולריות. היו אלו כיסויים עם "חלונות" בחזיתם. המכשירים שידעו לזהות את הכיסויים האלו הציגו ממשק חדש ומותאם לחלונות שבכיסויים, ואיפשרו מענה לשיחה מבלי לפתוח את הכיסוי, אך לא הרבה מעבר לכך. יחד עם השקת ה-G3, השיקה LG כיסוי חכם חדש משלה, המאפשר שימוש במספר קטן של אפליקציות, דרך חלון עגול בחזית הכיסוי.

ואז נתקלתי ב-InkCase Plus, של חברת OAXIS, כיסוי הכולל בתוכו מסך בטכנולוגיית E-Ink הניתן לפירוק מהכיסוי עצמו. למה כל כך התלהבתי ממנו? כי הם פנו לאחת הנקודות הכי חשובות מבחינתי בטלפון סלולרי: הסוללה. OAXIS משווקת את הכיסוי הזה כפתרון לשימוש בטלפון אשר חוסך בכוח הסוללה ומאפשר שימוש ממושך יותר במכשיר, אכן מטרה נעלה שאני יכול להתחבר אליה.

אז איך זה עובד? פשוט מאוד, מדובר בכיסוי עם מכסה חיצוני, אשר לתוכו ניתן להכניס (וגם להוציא) את מסך ה-E-Ink הקטן. המסך הזה מתחבר בבלוטות' לטלפון שלכם, ומאפשר לכם לבצע מספר פעולות (הוא לא מאפשר תפעול מלא של הטלפון, תשכחו מלהתבונן בפיד שלכם בפייסבוק דרך המסך הזה) דרכו.

מאחר שמדובר בחיבור אלחוטי, ניתן להשתמש במסך הזה גם כשהוא מופרד מהכיסוי ולא מחובר פיזית לטלפון הסלולרי שלכם. לא מדובר במסך מגע. תפעול המסך הזה מתבצע באמצעות שלושה כפתורים פיזיים בתחתית המסך. באמצעות המסך הזה תוכלו לקרוא ספרים דיגיטליים בנוחות, לעשות בו שימוש בפעילויות ספורטיביות (הוא עמיד בהתזות מים!), לקבל התראות (בממשק מיוחד שפותח עבור המסך הספציפי הזה) מהטלפון, לקבל ולסנן שיחות (וגם להפעיל ולכבות את הרמקול), ואפילו לשלוט על נגן המוזיקה במכשיר. בנוסף, תוכלו גם להציג עליו 10 תמונות לבחירתכם כדי ליצור התמאה אישית לכיסוי שלכם, כאשר אתם לא עושים במסך שימוש אחר.

מסך ה-E-Ink של ה-InkCase Plus צילום: OAXIS

מעל כל הפונקציונאליות הזאת עומד כאמור הערך העליון – שמירה על חיי הסוללה. ב-OAXIS טוענים כי המשתמש הממוצע פותח את מסך הסמארטפון שלו כ-110 פעמים ביום, והמסך צורך 50% מעוצמת הסוללה. לדבריהם, ניתן לקרוא במשך כ-4 שעות רצופות ממסך ה-Samsung Galaxy S4. שימוש במסך ה-E- Ink שלהם אמור להקפיץ את נתון חיי הסוללה ל-19 שעות רצופות. טכנולוגיית ה-E-Ink שונה לחלוטין באופן הפעולה שלה ממסך LCD רגיל, לכן, היא מאפשרת חסכון עצום בחיי סוללה. למען האמת, מסך E-Ink צורך חשמל רק כאשר התמונה על פניו מתרעננת. לכן, המסך הזה נשאר דלוק באופן קבוע, וממשיך להציג את המידע האחרון שהוצג עליו גם כאשר הסוללה התרוקנה לחלוטין.

OAXIS אינה החברה הראשונה המשדכת בין טלפונים סלולריים למסכי E-Ink. קדמה לה YotaPhone הרוסית, המשווקת טלפונים סלולריים עם שני מסכים בשני צידי המכשירים שלה – אחד LCD ואחד E-Ink. כמו כן, ה-InkCase Plus אינו הניסיון הראשון של OAXIS לשווק כיסוי הכולל מסך כזה. הכיסוי הקודם נראה שונה לחלוטין, וכלל מסך בלתי ניתן להפרדה, היושב בגב הכיסוי ומציג בעיקר תמונות, וגם יכול לאפשר קריאה של ספרים דיגיטליים. ה-InkCase Plus הוא כאמור מוצר שונה לחלוטין, הרבה יותר מתוחכם ובעל פונקציונליות רחבה הרבה יותר.

כדי להיות בין הראשונים המקבלים את ה-InkCase Plus באוקטובר, תאלצו להיפרד מ-89 דולר. אם תבחרו להמתין עד לייצור הסדרתי, המחיר הצפוי של ה-InkCase Plus צפוי להיות יקר יותר מ-139 דולר. את היעד הראשוני שלהם, להשיג 100,000 דולר, הם כבר השיגו, כך שאלא אם משהו לא צפוי יקרה, הפרוייקט הזה יצא אל הפועל.

התפרסם לראשונה בבלוג חפיצים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ