הסטארט אפ שיטען לכם את הטלפון

Doblet מציע למשתמשים עמדות טעינה בבתי עסק, ואפליקציה שתעזור להם למצוא אותן

עומר מילויצקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עומר מילויצקי

כולנו מכירים את השלב המפחיד שמגיע לקראת סופו של יום ארוך של התרוצצויות וסידורים. בשלב מסוים, הסוללה של הסמארטפון פשוט לא עומדת יותר בדרישות ואנחנו נותרים בוהים במסך שחור. בואו נודה על האמת, רובנו נלחצים מעצם המחשבה של הניתוק מהעולם במיוחד במציאות שבה הסמארטפון שלנו הפך מזמן לאמצעי הדיגיטלי המרכזי בחיינו.

חלקנו מחזיקים בתיק מטען נוסף שמלווה אותנו לאורך היום ותמיד נמצא שם, אבל גם מי שלא, הפך למומחה באיתור נקודות חשמל. התמונה של אנשים עומדים סביב שקעי חשמל מחזיקים את הסמארטפון המחובר לחמצן שלו ושלנו הפך שכיח מאוד בשנים האחרונות, וכבר היום ישנם גופים שזיהו את הצורך ומציעים במרכזי קניות, שדות תעופה ואפילו מסעדות עמדות טעינה.

אם חושבים על זה, מדובר בתעשייה שלמה שצמחה סביב הצורך שלנו להיות מחוברים: סוללות USB ניידות המעניקות לנו מספר שעות נוספות של חיי סוללה, מטענים סולאריים מתקפלים שרותמים את אנרגיית השמש ישירות לסוללה שלנו, ועוד שיטות רבות צצו כדי לספק את התאווה שלנו לחשמל.

אמרנו תעשייה צומחת? הכירו את "Doblet", סטארט-אפ המגובה בהשקעות מ- Y Combinator ששם לעצמו למטרה להפוך את הצורך בטעינה על הדרך לעסק של ממש: החברה מציעה לבעלי עסקים (בעיקר במסעדות, ברים ובתי קפה) שירות חדש ללקוחות שלהם - מטענים ניידים המאפשרים להטעין במהירות סמארטפונים של מגוון רחב של יצרנים.

איך זה עובד?

המודל העסקי מבוסס על טעינה חד פעמית (בעלות של 3 דולר) או מנוי חודשי (בעלות של 30 דולר). המשתמשים מורידים מראש את אפליקציית Doblet לסמארטפון שלמעשה מודדת בכל זמן נתון את מצב הסוללה במכשיר. ברגע שהסוללה מתקרבת לשלב ה"בעייתי", האפליקציה של  "Doblet" מעדכנת את בעל המכשיר, ומציגה בפניו את בית העסק הקרוב ביותר למיקומו (בעזרת ה- GPS שבמכשיר) שתומך בשירות. המשתמש יכול לשלם ישירות דרך האפליקציה וכל שנותר לו לעשות הוא להגיע לבית העסק, להתחבר למטען של דובלט ובאותו הזמן ליהנות מכוס קפה, מזגן וקצת מוזיקה נעימה.

מבחינת הצרכנים מדובר בשירות רב ערך, שכן מדובר בצורך יום יומי שפוגש כל מי שמחזיק בסמארטפון בסביבה אורבנית. האפליקצייה מעדכנת אותנו מתי הסוללה עומדת להיגמר ומציגה גם את הפיתרון לבעיה בדמות מפה עם פריסת העסקים הקרובים שתומכים בדובלט.  גם התשלום שמבוצע מהאפליקציה מקל את ההתעסקות עם מזומן התעסקות עם מזומן וכמובן והופכת את השירות לזמין באופן מיידי.

גם לבתי העסק יש סיבה טובה להצטרף לשירות. האפליקציה היא ערוץ שיווקי לכל דבר ועניין בזכות המפה של פריסת בתי העסק התומכים בשירות. כך היא למעשה הופכת לגורם משיכה של לקוחות. מעבר למודל ההכנסות מעצם ביצוע הטעינה, סביר שלקוח שנכנס לבית קפה כדי לטעון את הסוללה, גם יזמין משהו לשתות או לאכול בזמן שהוא ממתין. במילים אחרות, עבור בתי העסק מדובר בהזדמנות אדירה, שמידת ההצלחה שלה תלויה ביצירתיות של בעלי המקום.

פורסם לראשונה ב-Redefine.co.il

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ