אתגר דלי הקרח - גרסת הסמארטפון

סמסונג העמידו את ה-Galaxy S5 באתגר דלי הקרח. אני בחרתי להעמיד דווקא את ה-S4 שלי, שלא מציע הגנה ממים. האם כיסוי ב-14 דולר יספיק כדי להציל אותו מכליה?

גד גניר
גד גניר
גד גניר
גד גניר

סמסונג בחרו להעמיד את ה-Galaxy S5 שלהם באתגר ה-Ice Bucket. אני הלכתי רחוק יותר ובחרתי להעמיד דווקא את ה-S4 האישי שלי שאינו עמיד במים באותו מבחן, רק שדאגתי להכניס אותו מראש לכיסוי עמיד במים. רגע לפני שעמידות במים תהפוך למשהו נפוץ בטלפונים סלולריים כמו GPS או מצלמה, החלטתי שאסור שהטלפון שלי יישאר מאחור. מצד שני, ממש לא הייתי מעוניין להשקיע את סכומי הכסף הגבוהים שדורשים מותגי כיסויים גדולים עבור התענוג הזה, למרות שכמה כאלה משכו את עיני, ואפילו קניתי את ה-Otterbox Defender Case.

חיפוש ב-eBay תחת הגדרת תקציב נמוך יחסית, העלה תוצאות של מגוון כיסויים עמידים למים ממותגים אנונימיים במקרה הטוב, או נטולי מותג לחלוטין במקרה הפחות טוב. אחד המותגים האנונימיים שמשך את תשומת ליבי היה IPEGA, יצרן הממוקם בהונג קונג, ומייצר מגוון מוצרים משלימים עבור טלפונים סלולריים. הכיסוי המדובר, בעל השם מלא המעוף PGS1019, עורר בי חשד מסוים, מאחר שלא הופיע באתר היצרן. שיטוט נוסף באתר הבהיר שהעדכון שלו כנראה אינו בראש סדר העדיפויות של IPEGA.

IPEGA PGS1019צילום: גד גניר

אז למה קניתי אותו? כי הוא היה די זול, ובניגוד לרוב הכיסויים הזולים העמידים במים, הוא נראה לא רע. החלק הקדמי הוא מסגרת מפלסטיק קשיח שחור, עם חיפוי שקוף המגן על המסך ומאפשר שימוש במקשי המגע שתחתיו. חלקו האחורי הוא פלסטיק שקוף בתוכו יושב הטלפון. הכיסוי עצמו לא מגדיל באופן קיצוני את מימדי הטלפון המקוריים, וגם לא מכביד עליו בצורה יוצאת דופן.

בחלקו התחתון ישנו כיסוי פלסטיק על חיבור ה-USB, ובחלקו העליון כיסוי דומה מגן על שקע האזניות מפני חדירת מים. כמו כיסויים עמידים אחרים, גם ה-IPEGA PGS1019 מצוייד בלחצנים קשים מדי, שמצריכים להשקיע כוח כדי לנעול את המכשיר או כדי לשלוט בווליום. תיאורי המוכרים של הכיסוי הזה ב-eBay מבטיחים, שההגנה שנותן הכיסוי לטלפון היא בתקן IP67 שמשמעותו עמידות במים בעומק של עד 1 מטר, למשך עד חצי שעה.

לזכותו של הכיסוי הזה ייאמר כי הוא מאפשר קיום שיחות ללא בעיות כלשהן, ולא שמתי לב להנמכה משמעותית של הווליום. כמו כן, לא קיבלתי תלונות על כך שאני נשמע חלש או לא ברור. לפני שהעמדתי את הטלפון שלי בסיכון, החלטתי לערוך מבחן לכיסוי של IPEGA: הכנסתי לתוכו נייר טואלט (בלי הטלפון עצמו), הזרמתי עליו מים מהברז, ולאחר מכן גם הטבעתי אותו במים. בסוף ההתעללות דאגתי לייבש אותו בצורה יסודית מבחוץ,פתחתי אותו וניסיתי למצוא סימני רטיבות על נייר הטואלט. משלא מצאתי כאלו, הרגשתי יותר בנוח לגשת איתו, ברוח ה-Ice Bucket Challenge, לאתגר הבא:

כפי שאתם יכולים לראות, גם את זה הוא שרד בלי בעיות. ציינתי זאת קודם ואציין זאת שוב: מדובר בכיסוי זול, 14 דולר בלבד, כשלסכום הזה תצטרכו להוסיף עוד 3 דולר דמי משלוח, נכון לזמן כתיבת שורות אלו. הסכום הזה ייתן לכם המון שקט נפשי בים או בבריכה עם הטלפון, במידה והטלפון שלכם הוא אייפון או גלקסי אס 4 (לא מצאתי כיסויים דומים לטלפונים של יצרניות אחרות). חשוב להדגיש, הוא רחוק מלהיות מושלם: הוא אמנם עמיד במים, אבל לא מאפשר שימוש רגיל לחלוטין בטלפון. הלחצנים קשים, הכיסוי עצמו אמנם נראה לא רע, אבל עדיין לא כמו משהו שהייתם רוצים להניח על השולחן בבר, ובאופן כללי, אם אתם לא נמצאים בסביבה שיש בה מים באופן קבוע, תעדיפו כנראה להסתובב עם כיסוי נוח יותר רוב הזמן. מצד שני, במחיר כזה, שווה לקנות אותו בנוסף לכיסוי הקבוע שלכם, ולעשות בו שימוש בהזדמנויות בהם יש חשש שהטלפון שלכם יעבור טבילה לא מתוכננת.

פורסם לראשונה בבלוג חפיצים

IPEGA PGS1019, מבט מאחורצילום: גד גניר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ