הכירו את האופנוע המרחף שמבטיח לקחת אותנו לשחקים

המל"ט של Malloy Aeronautics משלב בין יכולות הטיסה של מסוק לחוויית נסיעה על אופנוע, והוא מביא איתו שיפור באמינות ובבטיחות

רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטרס

החברה הבריטית Malloy Aeronautics  עומדת לבצע טיסת ניסוי באופנוע־רחף, או מסוק בעל ארבע מדחפים, שיהיה בעל יכולת תמרון גדולה משל מסוק ויצעיד, לדבריהם את עולם המל"טים קדימה.

דגם שממדיו כשליש מהגודל הסופי כבר צובר פופולריות בקרב חובבי מל"טים ברחבי העולם, והדגם המאויש בגודל מלא צפוי להיכנס לשימוש בעתיד הקרוב. בנוסף, מתכננת החברה ליצור דגם מאויש של הכלי.

האופנוע המרחף הזה הוא מסוק. הוא ממריא, טס ונוחת כמו מסוק. הוא מתוכנן לטוס לגובה של יותר מ–9,000 רגל, במהירות של יותר מ–160 קמ"ש. זה בטוח יותר כאשר כלי טס רחוק מהקרקע ואינו עלול להתנגש בשום דבר בדרכו, ולכן הוא מתוכנן כמסוק.

המסוק-אופנוע הוא פרי יוזמתו של  המהנדס וטייס המסוקים כריס מאלוי. "מאז ומתמיד אהבתי להסתכל על דגמים ולבדוק איך אני יכול לשפר אותם", הוא סיפר. "כשקיבלתי את הרישיון שלי כטייס מסוקים נוכחתי שנחוצים הרבה שיפורים במסוקים, ואחד מהם הוא שיפור של הבטיחות והאמינות. מסוקים הם מכונות מורכבות מאוד. והמטרה שלי היתה למצוא היכן אפשר לפשט את המורכבות שלהם ולהגביר את הבטיחות, כך למעשה נולד האופנוע המרחף".

מהנדסים במאלוי אירונאוטיקס נמצאים בשלבים אחרונים של בניית אב־הטיפוס הסופי, ובתוך כמה חודשים מתוכננות טיסות ניסוי. הצוות תיכנן להשיק תחילה את האופנוע המרחף ככלי טיס ללא טייס, ולאחר מכן להמשיך בפיתוחו עד להשגת אישור לדגם המאויש.

בינתיים הדגם הקטן יותר צובר פופולריות בקרב חובבי מל"טים בעולם וההכנסות ממכירותיו מממנות חלק מהתכנון והייצור של הדגם הגדול.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ